Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-10-27 17:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Wraca ruch na części ul. Kościuszki

Olsztyn24
Na ulicy Kościuszki prace drogowe już zostały zakończone (fot. archiwum)
Od środowego (28.10) poranka indywidualni kierowcy będą mogli już jeździć odcinkiem ulicy Kościuszki w Olsztynie, między ulicą Kętrzyńskiego, a aleją Piłsudskiego. W nocy wykonawca wykona niezbędne prace, aby można było jeździć tamtędy bezpiecznie.

Od poniedziałku po torowisku na ul. Kościuszki kursowały już autobusy komunikacji miejskiej. Poza tym przejezdny był fragment tej ulicy od Kętrzyńskiego do dworca PKP/PKS.

Nowością dla olsztyńskich zmotoryzowanych na ul. Kościuszki będą przystanki typu wiedeńskiego - „Filharmonia” oraz ”Kętrzyńskiego”. To specjalne wyniesienie jezdni, po której piesi dojdą do tramwaju.
R E K L A M A
banner
Ostatni newralgiczny odcinek ulicy Kościuszki, od al. Piłsudskiego do skrzyżowania z Żołnierską oraz Żołnierska do wiaduktu nad Obiegową, ma zostać udostępniony w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin.

Jest też zła dla kierowców wiadomość. W środę (27.10) na około dwa tygodnie zamknięty zostanie Plac Jedności Słowiańskiej. Oznacza to, że nie będzie można przejechać z ulicy Skłodowskiej-Curie ani z ulicy Nowowiejskiego do ulicy Pieniężnego. Tę informację kierowcy powinni szczególnie zakodować sobie w pamięci, bowiem wloty ulic Skłodowskiej-Curie i Nowowiejskiego na Plac Jedności Słowiańskiej są jednokierunkowe i w razie błędu nie będzie jak zawrócić, by wydostać się ze swoistej pułapki.  Trzeba będzie wracać „pod prąd”.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl