Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2015-10-28 18:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Gmina Olsztyn i GDDKiA będą współdziałać w sprawie północnej obwodnicy Olsztyna

Olsztyn24
Podpisanie porozumienia w olsztyńskim ratuszu | Więcej zdjęć »
Piotr Grzymowicz - prezydent Olsztyna oraz Mirosław Nicewicz i Jarosław Kaczor - dyrektorzy olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisali dziś (28.10) porozumienie w sprawie współdziałania przy tworzeniu dokumentacji północnej obwodnicy Olsztyna. To ważne porozumienie, bowiem Olsztyn ma pieniądze, a GDDKiA fachowców i ważną dokumentację, która nie została wykorzystania przy pierwszej próbie poprowadzenia obwodnicy przez teren gminy Dywity.

Podpisane dzisiaj porozumienie reguluje podział zadań pomiędzy gminą Olsztyn a GDDKiA przy wykonaniu studium korytarzowego i studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla północnej obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi krajowej nr 51. Mówiąc językiem bardziej zrozumiałym, chodzi o wskazanie, którędy obwodnica miałaby przebiegać i czy takiemu przebiegowi nie stoją na przeszkodzie jakieś względy techniczne, społeczne czy środowiskowe. Finalnym produktem porozumienia ma być decyzja środowiskowa, pozwalająca przystąpić do pozyskania pieniędzy na budowę i rozpoczęcie samej budowy.

- Po stronie miasta będzie zapewnienie pieniędzy na realizację dzisiejszego porozumienia oraz przeprowadzenie wszelkich procedur formalnych - powiedział prezydent Piotr Grzymowicz.
R E K L A M A
banner
- My natomiast wesprzemy miasto merytorycznie - dodał dyrektor Mirosław Nicewicz. - Mamy fachowców oraz dokumentację archiwalną, którą przynajmniej w części będzie można wykorzystać do przygotowania nowego przebiegu obwodnicy.
 
Koszt przygotowania dokumentacji objętej porozumieniem szacuje się na 1 mln zł. Prace nad nią potrwają co najmniej dwa lata. Potem nastąpi etap uzyskiwania decyzji środowiskowej. Dzisiaj trudno przewidzieć, ile czasu zajmie uzyskanie takiej decyzji. Doświadczenie uczy, że mogą to być lata.

- Droga krajowa nr 51 nie znajduje się w Rządowym Planie Budowy Dróg Krajowych, w związku z tym do 2020 roku i tak nie będziemy mieli pieniędzy na budowę północnej obwodnicy Olsztyna - stwierdził dyrektor Mirosław Nicewicz. - O finansowaniu tej inwestycji trzeba myśleć w kontekście następnego budżetu unijnego. Wówczas na pewno preferowane będą te inwestycje, które będą przygotowane dokumentacyjnie. A my powinniśmy już być przygotowani.

Ze słów prezydenta Piotra Grzymowicza wynika jednak, że nie wyklucza on pozyskania środków finansowych na rozpoczęcie budowy obwodnicy jeszcze przed rokiem 2020. Starania o pieniądze będzie jednak można podjąć, gdy będzie decyzja środowiskowa dla obwodnicy.

Podpisaniu porozumienia w olsztyńskim ratuszu towarzyszyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Olsztynie oraz okolicznych gmin: Barczewa, Purdy i Jonkowa.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Podpisanie umowy pomiędzy Gminą Olsztyn i GDDKiA w Olsztynie

»

28-10-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl