Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2015-10-29 18:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Włosi przygotują dokumentację modernizacji tras na Zatorzu

Olsztyn24
Od lewej: Nicolo Rundo i Piotr Grzymowicz podpisują umowę | Więcej zdjęć »
Projekt przebudowy mostu Powstańców Węgierskich 1956 roku oraz al. Sybiraków to zadanie, które miasto zleciło firmie Technital S.p.A. Prezydent Olsztyna podpisał dzisiaj (29.10) umowę w tej sprawie.

Przebudowa ulicy, budowa ścieżek rowerowych i parkingu na blisko 250 samochodów. Do tego priorytet dla komunikacji publicznej - tak w skrócie wyglądają założenia dokumentacji na przebudowę ulicy Sybiraków w Olszynie.

W pakiecie ma zostać również wykonana dokumentacja przebudowy wiaduktu przy ul. Limanowskiego, który jest tylko tymczasowo dopuszczony do ruchu. By to zmienić, trzeba zmodernizować całą konstrukcję i podnieść nośność z 30 do 50 ton. To o tyle istotna sprawa, że każdego dnia przez wiadukt przejeżdża około 450 kursów komunikacji miejskiej, realizowanych przez 7 linii autobusowych. Jest to ulica doprowadzająca ruch do centrum miasta i w okolice Dworca Głównego, a w drugą stronę - do północnych osiedli (Podleśna, Zatorze, Wojska Polskiego, Zielona Górka i Track).
R E K L A M A
banner
- Dyskusja o stanie wiaduktu toczyła się, gdy walczyliśmy o pieniądze na obwodnicę Olsztyna - przypomina prezydent Piotr Grzymowicz. - W kontekście planowanej modernizacji ul. Partyzantów oraz budowy centrum przesiadkowego przy dworcu renowacja wiaduktu jest niezbędna.

W równie kiepskim stanie technicznym jak most nad torami jest al. Sybiraków. Koleiny, dziury, łaty, brak ścieżek rowerowych - to wszystko musi się zmienić.

- Chcemy ją tak zaprojektować, by również uwzględnić na niej obecność transportu publiczny - tłumaczy prezydent Olsztyna. - Chcemy wybudować buspasy po jednej i drugiej stronie albo jeden buspas, w zależności od wariantu. Poza tym pod uwagę bierzemy dociągnięcie do tej części naszego miasta linii tramwajowej. Nie ulega wątpliwości, że o wyborze najlepszego wariantu będziemy dyskutować z mieszkańcami.

Przetarg na dokumentację wygrała włoska firma Technital S.p.A O/Polska. Okazała się lepsza od trzech innych konkurentów, którzy starali się o kontrakt.

- Jesteśmy zadowoleni, że będziemy mogli realizować to ważne dla miasta zadanie - stwierdził brand manager polskiego oddziału Technitalu, Nicolo Rundo. - Terminy są dość napięte, ale zrobimy wszystko, by byli państwo zadowoleni z naszej pracy. W Polsce działamy od sześciu lat, mamy za sobą już kilka projektów. Teraz kończymy koncepcję programową dla tunelu pod rzeką Świną w Świnoujściu, między wyspami Uznam i Wolin. Tam również mieliśmy mało czasu, ale właśnie oddajemy gotową dokumentację.

Technital ma przedstawić 4 warianty przebudowy al. Sybiraków i 3 warianty przebudowy wiaduktu w ciągu ul. Limanowskiego. Całość ma być gotowa do połowy 2016 roku. Za dokumentację miasto zapłaci ponad 820 tys. złotych.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Podpisanie umowy na dokumentację modernizacji tras na Zatorzu

29-10-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl