Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2015-09-21 15:02 | Rozmiar tekstu: A A A
Wspaniałe występy i kiermasze ciast

Koncertowa zbiórka na kaplicę w Bukwałdzie

Olsztyn24
Uczestnicy koncertu w kościele w Brąswałdzie (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Ponad 6 tysięcy złotych udało się uzbierać mieszkańcom Bukwałdu podczas dwóch koncertów i kiermaszu ciast, które odbyły się w miniony weekend w kościele w Brąswałdzie. – To wystarczy, żeby opłacić trzeci z czterech projektów potrzebnych do remontu kaplicy w Bukwałdzie – cieszy się Bogumiła Brewka, sołtys Bukwałdu. – Dziękuję wszystkim za uczestnictwo i hojność!

Dwie duchowe uczty, jakie odbyły się w weekend (19-20.09) w kościele w Brąswałdzie przełożyły się na konkretny efekt w postaci ponad 6 tysięcy złotych zebranych na ratowanie kaplicy w Bukwałdzie, która jest zamknięta od lutego 2014 roku z powodu pękających ścian i osuwającej się skarpy.

– To były magiczne i wyjątkowe chwile – tak o weekendowych koncertach i kiermaszu ciast mówi Bogumiła Brewka, sołtys Bukwałdu.
R E K L A M A
banner
Muzyczny weekend w kościele w Brąswałdzie, którego charytatywnym celem było ratowanie zamkniętej kaplicy w Bukwałdzie rozpoczął się w sobotę wieczorem od koncertu olsztyńskiego zespołu kameralnego Pro Musica Antiqua.  

– To historyczne i wspaniałe wydarzenie! – podkreślał ksiądz Stanisław Tkacz, proboszcz parafii w Brąswałdzie. – Cieszymy się, że w najpiękniejszym wiejskim kościele na Warmii możemy gościć tak uznany zespół.

W duchowej uczcie wzięło udział ponad 100 mieszkańców Gminy Dywity i Olsztyna. Zespół wykonał utwory klasyczne, ale także popularne m.in. utwór z filmu Misja, czy „Time to say Goodbye”. Po koncercie uczestnicy mogli wesprzeć datkami dzieło ratowania kaplicy w Bukwałdzie, a największym powodzeniem wśród darczyńców cieszyły się dwie najmłodsze, blondwłose kwestorki z Bukwałdu. Podczas wydarzenia prowadzący Marek Marcinkowski opowiadał m.in. o architekturze kościoła, niezwykłych malowidłach na ścianach kościoła, a także o muzyce. Organizatorem koncertu była Gmina Dywity i Parafia w Brąswałdzie. Koncert Zespołu „Pro Musica Antiqua” organizowany był przy wsparciu Związku Gmin Warmińsko – Mazurskich jako „Zadanie pn. Koncerty muzyki kameralnej dawnych i współczesnych kompozytorów, organizowane w zabytkowych obiektach Warmii i Mazur realizowane w ramach pomocy finansowej z Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego w kwocie 20.000 zł”.

Frekwencja dopisała także podczas niedzielnego koncertu uczniów i nauczycieli Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach (koncert ten zorganizowali wspólnie PSM w Dywitach, parafia w Brąswałdzie i mieszkańcy Bukwałdu). Wykonawcy zagrali utwory klasyczne, ale także popularne. Podczas koncertu odbył się też kiermasz ciast. Mieszkańcy Bukwałdu stanęli na wysokości zadania, bo przygotowali ponad 30 ciast, które rozchodziły się jak przysłowiowe „ciepłe bułeczki”. W czasie koncertu również była prowadzona zbiórka do puszek. Po podliczeniu pieniędzy z kwesty i kiermaszu ciast okazało się, że darczyńcy byli bardzo hojni.

– Udało się uzbierać ponad 6 tysięcy złotych, a to wystarczy, żeby opłacić trzeci z czterech projektów potrzebnych do remontu kaplicy w Bukwałdzie – cieszy się Bogumiła Brewka. – W imieniu wszystkich mieszkańców Bukwałdu dziękuję za tak liczne uczestnictwo, zaangażowanie i hojność.
Ostatni z projektów, który trzeba opłacić, żeby móc starać się o środki na renowację kaplicy i remont wzgórza to koszt rzędu 25 tys. zł.


Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl