Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Justyna Grzywaczewska | 2015-11-04 23:47 | Rozmiar tekstu: A A A

Drugi bieg CITY TRAIL w Olsztynie już 7 listopada

Olsztyn24
Bieg City Trail (fot. organizatora) | Więcej zdjęć »
Ogólnopolski cykl biegów przełajowych Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden czyli 5 km nad Jeziorem Długim rozpoczął się w tym sezonie w pierwszy weekend października. W najbliższą sobotę (7.11) odbędzie się już drugi bieg w Olsztynie.

Cykl CITY TRAIL jest obecny w Olsztynie już od trzech lat. Trasa zawodów jest niezmienna – zawodnicy startują na dystansie 5 km nad Jeziorem Długim. W sezonie jest sześć biegów, a żeby otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody trzeba pobiec co najmniej w czterech. Co ważne w zawodach nie ma limitu czasu, a to oznacza, że wystartować może każdy – nawet początkujący biegacz.

W ramach imprezy organizowane są także zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior - na dystansach od 300 m do 2 km. Zapisy dla młodych sportowców odbywają się na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun) oraz w dniu imprezy w biurze zawodów. Opłata startowa za pojedynczy bieg to symboliczne 2 zł, uiszczane w dniu biegu, z których 1 zł pokrywa koszty organizacyjne, a druga złotówka jest przeznaczana na cele charytatywne.
R E K L A M A
banner
W październikowym biegu wystartowało 306 osób oraz 89 dzieci. W biegu głównym zwyciężyli: Monika Jackiewicz – najlepsza zawodniczka poprzedniej edycji oraz Artur Olejarz – rekordzista trasy. Wynik Moniki to 18:57, a Artura – 15:35. Terminy kolejnych imprez CITY TRAIL nad Jeziorem Długim to 5 grudnia, 16 stycznia, 13 lutego, 12 marca.

Na mapie Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2015/2016 jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Biegi dla dzieci i młodzieży wspiera Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak.

Justyna Grzywaczewska

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl