Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-11-21 16:53 | Rozmiar tekstu: A A A

Drogowcy instalują tramwajowe wiaty

Olsztyn24
Linia tramwajowa na ul. Kanta w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Na przystankach, wzdłuż linii tramwajowych w Olsztynie, pojawiają się konstrukcje wiat mających chronić oczekujących na tramwaje pasażerów przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Łącznie przy trasach tramwajowych pojawią się 33 wiaty.

Najkrótsze z wiat będą mieć 7, najdłuższe zaś 28 metrów długości. Te najdłuższe będą ustawione przy ul. Kościuszki, koło Urzędu Marszałkowskiego (przystanek Skwer Wakara) oraz przy al. Piłsudskiego (przystanek Centrum).

Aby moc wybudować wszystkie wiaty, niezbędne jest przygotowanie fundamentów. Te prace są realizowane na całej długości tramwajowych linii. Na części przystanków ustawiono już konstrukcje wiat. Najbardziej zaawansowane prace są na odcinku od krańcówki linii tramwajowej przy ul. Kanta do Galerii Warmińskiej. Ale każdego dnia nowe elementy pojawiają się przy kolejnych przystankach.

Obecnie montowane są jedynie przystanki tramwajowe. Przystanki dwustronne - tramwajowo-autobusowe - będą przygotowywane nieco później. Tymczasem w następnym tygodniu zaczną się prace przy wiatach przeznaczonych tylko dla pasażerów autobusów - te zostaną zmodernizowane przy 17 przystankach.
R E K L A M A
banner
Dodajmy, że przy krańcówce przy ul. Kanta już stoi specjalna wiata dla rowerów o wymiarach ok. 26x4 m. Tutaj będzie można dojechać jednośladem, przypiąć go do stojaka i w dalszą podróż wybrać się tramwajem. Rowerów będzie pilnować oko kamery monitoringu.

Zgodnie z harmonogramem wszystkie wiaty mają być ustawione i wyposażone do 21 grudnia.
Z D J Ę C I A
Komentarze [2]
~stara baba / 2015-11-26 14:44
Mam nadzieję,że nie zapomną o koszach na śmieci. Przez cały czas robót na przystankach w pobliżu Reala nie było nawet malutkiego kosza. Za to śmieci były wpychana do wystających rur. Czy tak powinno być? Nie. Zabrakło myślenia o tym,że kosze muszą być i basta !
~ser / 2015-11-23 13:36
NO TAK NA OŚ. BAJKOWYM BEDZIE TYLU PASAŻERÓ, ŻE POTREBNE AZ TAKIE WIATY :)
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl