Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2015-11-30 16:04 | Rozmiar tekstu: A A A

MPEC ogłasza plebiscyt na koncepcję nowej elektrociepłowni

Olsztyn24
Konferencja ws. plebiscytu na koncepcję architektoniczną nowej elektrociepłowni w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Olsztynie, podczas spotkania z dziennikarzami, zaprezentowali dzisiaj (30.11) trzy koncepcje architektoniczne budynku nowej elektrociepłowni. Jeszcze w tym tygodniu ma się zacząć plebiscyt, w którym olsztynianie będą mogli opowiedzieć się za jednym z projektów.

- Chcemy, aby mieszkańcy mogli wypowiedzieć się, która z koncepcji podoba im się najbardziej - wyjaśnia Andrzej Sadowski z jednej z agencji pracujących dla MPEC-u. - Głosowanie będzie odbywać się dwutorowo. Jedną z możliwości będzie wypowiedzenie się na naszej stronę internetowej. Natomiast druga będzie bardziej tradycyjna. Przygotujemy urny, które zostaną ustawione w ośmiu miejscach Olsztyna. Poza tym będą dwa mobilne punkty, by dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców.

Wybrana propozycja zostanie dołączona do dokumentacji przyszłej inwestycji, która ma stanąć na ośmiohektarowej działce przy ul. Lubelskiej. Właśnie trwają rozmowy z potencjalnymi inwestorami, którzy wybudowali taką instalację w partnerstwie publiczno-prywatnym.
R E K L A M A
banner
- Jesteśmy na etapie zakończenia wyboru partnera - mówi Lidia Warnel, kierownik zespołu projektowego w olsztyńskim MPEC. - Rozmowy powinny zakończyć się w tym roku. W styczniu ma powstać specyfikacja warunków zamówienia i wówczas zaprosimy zainteresowane firmy do składania końcowych ofert. Budowa ekoelektrociepłowni powinna zacząć się w 2017 roku, a instalacja powinna w pełni działać w 2020 roku.

Plebiscyt ma potrwać do 20 grudnia. Wyniki zostaną ogłoszone do 11 stycznia.

Więcej informacji na temat plebiscytu oraz samej inwestycji dostępnych będzie w zapisie wideo z dzisiejszej konferencji, który wkrótce udostępnimy. Zapraszamy do zapoznania się z nim oraz z wizualizacjami dołączonymi do tego artykułu.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~Pioter's / 2015-12-02 14:46
"Budowa ekoelektrociepłowni powinna zacząć się w 2017 roku, a instalacja powinna w pełni działać w 2020 roku." Powinna? W 2020 roku? Żarty sobie robicie? Przecież MPEC i władze Olsztyna informowały, że "Z dniem 1 stycznia 2018r firma Michelin wstrzyma dostawy ciepła do miasta." że budowa elektrociepłowni to główny powód zaprzestania dostaw ciepła przez Michelin. Czyli te dwa brakujące lata poradzimy sobie sami?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa ws. koncepcji architektonicznej nowej elektrociepłowni

»

30-11-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl