Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-12-03 14:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Patriotyczne paczki dla dzieci repatriantów z Donbasu

Olsztyn24
Dzieci z Donbasu otrzymają 70 patriotycznych paczek
Na powitanie w naszym kraju, patriotyczne paczki otrzyma 70 dzieci polskich rodzin z Donbasu, które od tygodnia przebywają w ośrodku Caritasu w Rybakach, w gminie Stawiguda. – Symbolika patriotyczna tworzy poczucie wspólnoty. Dla repatriantów ma to duże znaczenie – mówi Wojciech Setny, pomysłodawca akcji.

Grupa repatriantów przebywających obecnie w ośrodku Caritasu w Rybakach przyjechała do Polski z Donbasu dopiero tydzień temu. W powitalnych paczkach dla dzieci znajdą się patriotyczne upominki – koszulki z orłem białym oraz biało-czerwonymi opaskami, a także wyprawki szkolne, w tym zeszyty i piórniki. Patriotyczne paczki przygotowała firma Surge Polonia, producent odzieży patriotycznej.

– Zależy nam także na tym, by repatrianci jak najszybciej poczuli się w naszym kraju jak w domu. Chcielibyśmy także zachęcić innych do udziału w podobnych inicjatywach. Pomoc potrzebującym powinna być filarem patriotyzmu. To także wspaniała okazja, by wręczyć prezenty dzieciom, które za kilka dni rozpoczną naukę w polskiej szkole – mówi Wojciech Setny, prezes firmy Surge Polonia.
R E K L A M A
banner
Patriotyczne paczki otrzyma 70 dzieci repatriantów z Donbasu – w wieku przedszkolnym (3-6 lat) i szkolnym (7-16 lat). Starsze pójdą do szkoły już w najbliższy poniedziałek.

– Polacy z Donbasu stracili dorobek życia. Jadąc do Polski zabrali ze sobą tylko najbardziej podstawowe rzeczy. Dlatego pomoc i ciepłe przyjęcie w naszym kraju są dla nich bardzo ważne – mówi ks. Piotr Hartkiewicz, dyrektor ośrodka Caritasu w Rybakach.

Przekazanie paczek nastąpi 4 grudnia w ośrodku wypoczynkowym Caritas w Rybakach.

Komentarze [1]
~t.t2 / 2015-12-04 11:49
na zdjęciu widać gratisy, wielkie rzeczy, o rany....
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl