Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-12-07 14:14 | Rozmiar tekstu: A A A

Chrońmy świąteczne dekoracje! Żeby dotrwały chociaż do świąt!

Olsztyn24
Wierzbowe łodygi w donicach stały się przedmiotem kradzieży i dewastacji
Kilka dni temu, na zlecenie Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu, donice na olsztyńskim Starym Mieście zostały ozdobione świątecznymi dekoracjami. Wykonawca przygotował 22 tysiące wierzbowych łodyg, które zostały pomalowane, udekorowane brokatem i polakierowane. Mimo że wierzbowe gałązki są na starówce dopiero od 1 grudnia, sporo ich padło łupem złodziei i wandali.

Zgodnie z umową, wykonawca uzupełnił 10 procent łodyg, które zostały uszkodzone lub skradzione. Jak się okazało, to nie wystarczyło. Wierzbowe gałązki nadal znikają lub są niszczone.

W miniony weekend „dostało się” także choince, którą ZDZiT postawilił na Jarotach, u zbiegu ulic Wilczyńskiego i Boenigka. Wandale zniszczyli odciągi utrzymujące świąteczne drzewko i choinka przewróciła się. Mocowanie zostało dzisiaj (7.12) naprawione, ale nie wiadomo, jak długo przetrwa.
R E K L A M A
banner
- Apelujemy do mieszkańców Olsztyna o zwrócenie uwagi na przypadki bezmyślnego niszczenia świątecznych dekoracji - mówi Paweł Pliszka, rzecznik prasowy olsztyńskiego ZDZiT. - Jeśli bylibyście Państwo świadkami wandalizmu lub kradzieży, prosimy o powiadamianie o takich przypadkach policji lub straży miejskiej.

F I L M Y
Komentarze [1]
~... / 2015-12-07 14:41
No ręce opadają... Nawet przy świętach idiota jeden z drugim nie potrafią łap utrzymać przy sobie. Co wam przeszkadzają te dekoracje? Ludzie się napracowali, żeby to przygotować i rozmieścić, ale nie - Jaśnie Panowie wandale muszą zniszczyć. W tym cholernym kraju nigdy nie będzie dobrze, skoro nawet przy świętach ludzie nie potrafią uszanować inwencji innych. Czasami wstyd mi, że jestem Polakiem...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Świąteczna iluminacja fontanny w Parku Centralnym w Olsztynie

06-12-2015

image galeria
Rozświetlenie miejskiej choinki w Olsztynie

05-12-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl