Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-12-13 21:15 | Rozmiar tekstu: A A A

W Mikołajkach wybudują nową kładkę

Olsztyn24
Stara kładka ma już 40 lat!
Smukła, z lekko pochylonym pylonem i efektownie podświetlona. Tak wkrótce będzie się prezentować kładka nad przesmykiem łączącym jeziora Mikołajskie i Tałty w Mikołajkach. Za prace budowlane odpowiadać będzie firma „Gotowski”.

Obecna kładka wymaga pilnego remontu. 40-letnia stara konstrukcja zagrażała jednostkom, które pod nią przepływały. Ostatecznie samorząd zdecydował się na budowę praktycznie od podstaw nowej kładki, która pełni też rolę doskonałego punktu widokowego na dwa jeziora. Warto podkreślić, że koncepcję kładki w głosowaniu wybrali mieszkańcy.

Prace będą polegać w pierwszej kolejności na rozbiórce istniejącej konstrukcji podwieszonej o pomoście stalowo-betonowym. Rozebrany zostanie też filar starego mostu drogowego, który funkcjonował w tym miejscu jeszcze przed wojną. Prace obejmują również oczyszczenie dna jeziora Mikołajskiego w bezpośredniej strefie pod konstrukcją kładki. Następnie zmodernizowane zostaną przyczółki oraz filar. Nowy przyczółek od strony ul. Kasztanowej zostanie wyposażony w przejście tunelowe, które pozwoli zachować ciągłość ruchu pieszego wzdłuż nabrzeża.
R E K L A M A
banner
- Kolejnym krokiem będzie budowa nowej stalowej konstrukcji podwieszanej. Pylon tworzyć maja dwa elementy przypominające dwie litery „I”. Pomost z pylonem łączyć ma 7 par want z obu stron pylonu. Prace obejmują też wykonanie nowych schodów na dojściach do kładki wraz z wbudowaniem platform windowych umożliwiających swobodny dostęp osób niepełnosprawnych. Na koniec kładka zostanie też efektownie podświetlona z wykorzystaniem światła typu LED. Będziemy się starać , by ta konstrukcja była nie tylko wizytówka gminy, ale także naszej firmy  – wyjaśnia dyrektor ds. realizacji kontraktów w firmie „Gotowski”, Paweł Pietraszak.

Inwestycja ma być jedną z pierwszych inwestycji na Warmii i Mazurach finansowanych z nowej perspektywy unijnej. Jej koszt to 6,1 mln zł. Prace rozpoczną się w styczniu i potrwają pół roku.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl