Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email waclawbr | 2015-12-15 14:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Kandydaci na lekkoatletycznych mistrzów rywalizowali w Uranii

Olsztyn24
Międzyszkolne zawody lekkoatletyczne z cyklu „Lekkoatletyka dla każdego” | Więcej zdjęć »
Prawie dwustu uczniów klas I-III olsztyńskich szkół podstawowych rywalizowało dzisiaj (15.12) w Hali Widowiskowo-Sportowej w konkurencjach lekkoatletycznych w ramach imprezy pod nazwą „Lekkoatletyka dla każdego”. Do zawodów swoje szesnastoosobowe reprezentacje wystawiło 12 olsztyńskich „podstawówek”.

- „Lekkoatletyka dla każdego” to program Ministerstwa Sportu i Turystyki realizowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki przy udziale znakomitych sponsorów - wyjaśnia Wiesław Czerniakowski, koordynator ośrodka lekkiej atletyki w Olsztynie. - Jest to ogólnopolski program skierowany do dzieci ze szkół podstawowych. W naszym województwie ośrodki lekkoatletyczne działają w 11. miastach, w tym w Olsztynie. Najwięcej trenerów lekkiej atletyki w ramach programu pracuje właśnie w Olsztynie. Jest ich 6. Pracują zarówno z uczniami klas I-III, jak i klas IV-VI. W Olsztynie mamy już pierwsze spektakularne efekty programu - w Gimnazjum nr 7 powstała klasa sportowa o profilu lekkoatletycznym.

Dzisiejsze sportowe spotkanie w Uranii było podsumowaniem podobnych zawodów, rozegranych we wszystkich szkołach uczestniczących w programie. Mali sportowcy mieli do rozegrania sześć konkurencji biegowych, rzutowych i sprawnościowych.
R E K L A M A
banner
Otwarcie zawodów miało uroczystą oprawę. Wzięli w nim udział m.in. wiceprezydent Olsztyna Jarosław Słoma i poseł, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Papke. Rozgrzewkę przed zawodami przeprowadził Ryszard Szparak - znany przed laty lekkoatleta, specjalizujący się w biegu na 400 metrów przez płotki.

Celem programu „Lekkoatletyka dla każdego” jest upowszechnianie lekkiej atletyki, rozpoczynając od najmłodszych pokoleń. Inicjatorzy programu liczą, że po kilku, kilkunastu latach uda się wychować mistrzów bieżni i skoczni nie gorszych od Ireny Szewińskiej, Bronisława Malinowskiego czy Jacka Wszoły.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Zawody z cyklu „Lekkoatletyka dla każdego”

»

15-12-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl