Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-12-20 18:20 | Rozmiar tekstu: A A A

Zbigniew Staniszewski nie dał sobie odebrać Pucharu Prezydenta Olsztyna

Olsztyn24
9. Samochodowe Grand Prix WBS BANK 2015 | Więcej zdjęć »
Olsztyński kierowca rajdowy Zbigniew Staniszewski obronił zdobyty podczas ubiegłorocznego WBS Grand Prix Olsztyna Puchar Prezydenta Olsztyna. Podczas rozegranej dzisiaj (20.12) dziewiątej edycji tej dorocznej imprezy, Staniszewski o nieco ponad 3 sekundy wyprzedził swojego najgroźniejszego rywala Radosława Typę.

WBS Grand Prix Olsztyna to impreza podsumowująca sezon motorowy na Warmii i Mazurach. Imprezę organizuje Automobilklub Warmiński w Olsztynie. Patronat nad imprezą sprawuje prezydent Olsztyna, a sponsorem tytularnym jest Warmiński Bank Spółdzielczy w Jonkowie.

Zwyczajowo rajdy rozgrywane były na ulicy Nowowiejskiego w Olsztynie, chociaż zdarzały się wyjątki od tej reguły. W tym roku po raz pierwszy imprezę zorganizowano na terenie campusu uniwersyteckiego, na odcinku ulicy Oczapowskiego - od Centrum Konferencyjnego do obiektów Wydziału Medycyny Weteryneryjnej.
R E K L A M A
banner
W 9. WBS Grand Prix Olsztyna wystartowało 45 kierowców - większość z pilotami. Wszyscy uczestnicy mieli do przejechania trzy próby o długości 1750 metrów każda. Czasy przejazdów były sumowane. Dziesięciu najlepszych po trzech przejazdach kierowców, uzyskało prawo udziału w decydującej o wynikach rajdu - czwartej próbie.

Najkrótszy czas przejazdu wszystkich czterech prób uzyskał Zbigniew Staniszewski (jechał bez pilota) na samochodzie Peugeot 207. Czas Staniszewskiego to 7:48,18. Szansę na zwycięstwo w rajdzie miała załoga w składzie Radosław Typa (kierowca) i Sebastian Wach (pilot), jednakże w ostatniej próbie ich Mitshubishi Lancer Evo IX potrąciło szykanę, skutkiem czego było doliczenie do czasu przejazdów Typy i Wacha pięciosekundowej kary. W tej sytuacji załoga ta przegrała ze Staniszewskim, ale zaledwie o 3,07 sekundy.

Na trzecim miejscu, ze stratą prawie 25 sekund, uplasowała się załoga w składzie Andrzej i Ewelina Pauperowicz na Subaru Impreza.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
9. WBS Grand Prix Olsztyna o Puchar Prezydenta Olsztyna

»

20-12-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl