Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MBM | 2015-12-22 11:26 | Rozmiar tekstu: A A A

Jednogłośni w sprawie budżetu Powiatu

Olsztyn24
Sesja Rady Powiatu w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Ostatnia sesja Rady Powiatu w Olsztynie w roku rozpoczęła się wyjątkowo uroczyście. Wszystko za sprawą kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży z Powiatowej Szkoły Muzycznej. Świąteczny nastrój udzielił się radnym, którzy zaśpiewali kilka tradycyjnych polskich kolęd.

Najważniejszym punktem posiedzenia było uchwalenie budżetu powiatu na 2016 rok.

– W przyszłym roku nasz budżet wyniesie ponad 114 mln zł. 35% tej kwoty, czyli 39 mln zł.  zamierzamy przeznaczyć na opiekę społeczną. Na zadania związane z edukacją przeznaczyliśmy 31 mln zł. Na inwestycje – 20 mln zł., przy czym należy zaznaczyć, że 70% z tej puli środków przeznaczamy na drogi. To o 20% więcej niż w roku 2015. Wśród planowanych inwestycji są m.in. przebudowa dróg powiatowych, nowy projekt geodezyjno-kartograficzny, informatyzacja Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście, przygotowanie projektu budowy hali sportowej przy Zespole Szkół w Olsztynku. Chcemy także pozyskać środki zewnętrzne na budowę hali przy naszej szkole w Biskupcu i przygotowanie projektu siedziby Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach. Ważnym zadaniem, które stoi przed nami, jest przebudowa i modernizacja bloku operacyjnego w Szpitalu Powiatowym w Biskupcu. Zaplanowaliśmy w budżecie środki na zadania z tytułu ochrony zdrowia, administracji, geodezji, nieruchomości, ochronę środowiska, kulturę i sport. Mamy też zabezpieczenie na wkład własny w realizowane w 2016 r. projekty w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego – mówi Starosta Olsztyński Małgorzata Chyziak.
R E K L A M A
banner
Budżet Powiatu na 2016 rok został przyjęty jednogłośnie.

– Cieszy nas to, że nie ma w samorządzie woli rewolucyjnych zmian; że remontujemy drogi, chcemy budować hale sportowe, dofinansowujemy szpitale, pracujemy nad projektem budowy szkoły muzycznej w Dywitach i utworzeniem jej filii w Dobrym Mieście. Klub „Nasz Powiat” udziela zatem poparcia. Nadal jednak będziemy kontrolować sposób wydatkowania powiatowych środków przez Zarząd – zastrzegł radny Andrzej Abako.

W trakcie sesji zostały także przyjęte uchwały m.in. w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2016-2033, udzielenia pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego i ustalenia trybu udzielania dotacji szkołom na terenie powiatu olsztyńskiego.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl