Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Bożena Kwiatkowska-Butrym/Jolanta Szwedyk | 2015-12-23 11:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Wigilia w SP 32 im. Jana Brzechwy w Olsztynie

Olsztyn24
Wigilia w SP nr 32 w Olsztynie (fot. SP32 - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Choć za oknem raczej wiosenna aura, to wszędzie dookoła czuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Drugich takich świąt nie ma, nie ma też takiego nastroju w żadne inne dni roku. Zabiegani, zalatani milej jednak do siebie się uśmiechamy. Tradycją tych dni w SP 32 w Olsztynie są jasełka i klasowe wigilie. Szkoła to cała społeczność, niemal jak w rodzinie, a więc uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice, dziadkowie i przyjaciele szkoły.

W przedświąteczny poniedziałek (21.12), odbył się pokaz jasełek dla rodziców małych aktorów z klas III c i III b. Na tle Szopki Betlejemskiej dzieci prezentowały historię i tradycję narodzin Dzieciątka Bożego wplecioną w dzieje naszego regionu. Aktorzy wcielili się w historyczne postaci. Wśród tradycyjnych bohaterów jasełek pielgrzymujących za Gwiazdą Betlejemską, pojawili się także patron naszego miasta św. Jakub oraz Mikołaj Kopernik, którzy wspólnie z orszakiem Trzech Króli i uczniami „małej szkoły na Jarotach” dotarli do Betlejemskiej Groty.

Wprowadzeni przez małych aktorów w ten cudowny klimat Świąt Bożego Narodzenia, po przedstawieniu, rodzice wspólnie z dziećmi zasiedli do przygotowanych w klasach wigilijnych wieczerzy.
R E K L A M A
banner
We wtorek jasełka obejrzeli wszyscy uczniowie szkoły oraz zaproszeni goście. Po jasełkach odbyły się spotkania wigilijne uczniów z wychowawczyniami w klasach.  Przy wigilijnym stole zasiedli również obecni oraz emerytowani pracownicy szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców i Rady Osiedla, ksiądz proboszcz z parafii Błogosławionej Franciszki Siedliskiej, przyjaciele i sympatycy szkoły.

Piękna tradycja, niepowtarzalny nastrój przełamywania się opłatkiem, atmosfera życzliwości i wzajemnego szacunku, a przede wszystkim symbolika tych świąt, to jedne z niezapomnianych szkolnych przeżyć. Niech ten rodzinny klimat, tajemnica wiary zawarta w wydarzeniach z Betlejem sprzed tysięcy lat oraz słowa pięknej pastorałki zostaną z nami jak najdłużej.

„Betlejem, Betlejem, Betlejem
Nie musi być wcale daleko.
Więc zbuduj dziś szopkę w swym sercu.
Z dobrocią już dłużej nie zwlekaj.
Betlejem, Betlejem, Betlejem
W nim Dziecię wciąż rodzi się Boże.
Kraina przyjaźni, miłości
W Olsztynie też przecież być może.”


Bożena Kwiatkowska-Butrym
Jolanta Szwedyk


Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl