Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2015-12-29 13:25 | Rozmiar tekstu: A A A

Bezpłatne lekcje muzealne dzisiaj i jutro w Muzeum Warmii i Mazur

Olsztyn24
Lekcje oparte zostały na wystawie „Olsztyńskie muzealia w Polsce i na świecie” | Więcej zdjęć »
Poprzez nieodpłatne lekcje muzealne Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie chce zachęcić olsztynian do zapoznania się z jubileuszową wystawą eksponowaną obecnie w jego siedzibie w ramach obchodów jubileuszu 70. lecia tej instytucji kultury. Zajęcia, skierowane głównie do dzieci i młodzieży, odbyły się dzisiaj (29.12) w Zamku Kapituły Warmińskiej. Kolejne natomiast będą miały miejsce również jutro.

Podczas zajęć prowadzonych przez Monikę Nowak z Działu Edukacji MWiM można poznać genezę muzeum i obchodów jego 70-lecia, poznać najważniejszy zabytek muzealny oraz dowiedzieć się, jak powstawała jubileuszowa wystawa „Olsztyńskie muzealia w Polsce i na świecie”.

Dodatkowo przygotowano zabawy i zadania, aby w przyjemny i twórczy sposób uczestnikom zajęć w pamięć zapadło jak najwięcej informacji na temat ekspozycji i jej składowych - test z zagadkami opartymi o zaprezentowane na wystawie eksponaty czy zabawy na spostrzegawczość, na przykład „Nieruchomy obraz” - dziecko wybiera sobie dowolny obraz z wystawy i pozuje w sposób taki, jak ukazana na tym obrazie osoba, a pozostali uczestnicy zajęć muszą zgadnąć, o który obraz chodzi. Inną zabawą, wykonywaną w parach, jest patrzenie na dzieło sztuki znajdujące się za plecami drugiej osoby i próba zapamiętania, jak to dzieło wygląda. Następnie opowiada się partnerowi o zapamiętanych detalach w taki sposób, by ta osoba odgadła, o którym eksponacie jest mowa.
R E K L A M A
banner
- Są to zajęcia, które pozwolą lepiej przyjrzeć się zaprezentowanym na wystawie obiektom, które uwrażliwiają na to, co nas otacza - wyjaśnia Monika Nowak. - Umiejętność dostrzegania detali i łączenia ich w całość jest przydatna nie tylko podczas kontaktu ze sztuką w naszym muzeum, ale też w wielu aspektach życia.

Kolejne dwie lekcje odbędą się jutro (30.12). Pierwsza rozpocznie się o godzinie 11.00, następna zaś o 13.00. Nie ma konieczności wcześniejszego potwierdzania udziału w zajęciach.

Więcej informacji jest dostępnych pod muzealnym numerem telefonu 89 527 95 96

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~lulu / 2015-12-30 18:10
ale frekwencja!!! szał.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl