Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-01-05 13:09 | Rozmiar tekstu: A A A

Komendant Mirosław Rutecki pożegnał się ze strażacką służbą

Olsztyn24
Pożegnanie komendanta Mirosława Ruteckiego | Więcej zdjęć »
Trzydzieści cztery lata był zawodowym strażakiem. Do dzisiaj (5.01). Dzisiaj właśnie, podczas uroczystego apelu, komendant wojewódzki warmińsko-mazurskiej straży pożarnej st. bryg. Mirosław Rutecki pożegnał się ze służbą.

Apel, podczas którego odchodzący na emeryturę komendant Rutecki pożegnał się z jednostką, strażakami i szefami współpracujących ze strażą pożarną instytucji, odbył się w samo południe na placu apelowym Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie. W uroczystości pożegnania ze służbą udział wzięli m.in. nowy zastępca komendanta głównego PSP bryg. Marek Jasiński, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz komendanci warmińsko-mazurskiej policji i straży granicznej. Obecny był również były wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski.

Uroczystość na placu, ze względu na panujący mróz, była krótka, ale podniosła. M.in. na masz wciągnięto flagę państwową i odegrano hymn państwowy. Po odczytaniu decyzji ministra spraw wewnętrznych o odwołaniu ze stanowiska, st. bryg. Mirosław Rutecki oddał hołd sztandarowi KW PSP, a następnie złożył zastępcy komendanta głównego PSP meldunek o zdaniu obowiązków komendanta wojewódzkiego. Później uczestnicy uroczystości mogli obejrzeć jeszcze defiladę kompanii honorowej KW PSP. Miłym akcentem uroczystości było urządzenie dla odchodzącego komendanta honorowego szpaleru strażaków z toporkami.
R E K L A M A
banner
Nieoficjalną cześć uroczystości z przemówieniami i pożegnalnymi upominkami przeniesiono do sali konferencyjnej olsztyńskich strażaków.

St. bryg. Mirosław Rutecki był komendantem wojewódzkim PSP w Olsztynie od 1 listopada 2013 roku. Ze służby odszedł na własną prośbę.

******

St. bryg. Mirosław Rutecki karierę w państwowej straży pożarnej rozpoczął 34 lata temu, wstępując w 1982 r. jako słuchacz-podchorąży do SGSP w Warszawie. Po studiach ukończonych z wyróżnieniem, w roku 1987 podjął służbę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Mławie na stanowisku oficera ds. operacyjno-szkoleniowych. Naukę kontynuował w studiu Ochrony Środowiska i Ekologii w Wyższej Szkole Humanistycznej w Pułtusku oraz w Wyższej Inżynierskiej Szkole Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu. W listopadzie 1992 r. został Komendantem Rejonowym PSP w Mławie. Kierował mławską komendą do 2009 r., kiedy to w lipcu powołany został na stanowisko Zastępcy Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Od 1 listopada 2013 r. pełnił funkcję Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~Antoni / 2016-01-08 13:17
A Marian tam czego w pierwszym szeregu? Do orderów pierś wypina?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Pożegnanie komendanta wojewódzkiego PSP w Olsztynie st. bryg. Mirosława Ruteckiego

05-01-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl