Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf. pras. | 2016-01-11 14:20 | Rozmiar tekstu: A A A

Koncepcja architektoniczna olsztyńskiej elektrociepłowni już wybrana

Olsztyn24
Wizualizacja nowej elektrociepłowni w Olsztynie (fot. MP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Pod koniec 2015 roku Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie zaprezentowało trzy koncepcje architektoniczne nowej olsztyńskiej elektrociepłowni. Przez szesnaście dni grudnia trwał plebiscyt na wybór jednej z nich. Ostatecznie mieszkańcy Olsztyna wybrali koncepcję przygotowaną przez Biuro Architektoniczne Maciej Powązka.

Uczestnicy plebiscytu mogli oddawać głosy w plebiscycie w postaci tradycyjnych głosów papierowych m.in. w siedzibie MPEC i filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Można też było oddawać głosy podczas Warmińskiego Jarmarku Świątecznego oraz w trakcie meczów siatkarskich i piłki ręcznej. Oczywiście dostępny był również kanał głosowania przez Internet.

30 grudnia ub. roku komisja plebiscytowa przeliczyła wszystkie nadesłane głosy. Wynik plebiscytu był się następujący:
R E K L A M A
banner
I miejsce: koncepcja nr 3, autor: Biuro Architektoniczne Maciej Powązka (2 769 głosów)
II miejsce: koncepcja nr 2, autor: Studio Form Architektonicznych Pantel (1 446 głosów)
III miejsce: koncepcja nr 1, autor Biuro Architektoniczne „Deja Architekci s.c.” (648 głosów)

Wybrana w plebiscycie koncepcja zostanie dołączona do dokumentacji projektu i będzie podstawą do opracowania projektu architektonicznego obiektu nowej elektrociepłowni.

Przypomnijmy, że przedmiotem przedsięwzięcia realizowanego przez MPEC jest budowa, zarządzanie i eksploatacja instalacji termicznego przekształcania frakcji palnej powstałej w wyniku przetworzenia odpadów komunalnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Przedsięwzięcie planowane jest na 30 lat.

Przez 5 pierwszych lat prowadzone będą prace przygotowawcze, projektowe i budowlane. Na kolejne 25 lat przewidziano eksploatację i zarządzanie infrastrukturą. Przyjęte dla budowy instalacji rozwiązanie techniczne, bazuje na technologii kotła rusztowego spalającego rocznie ok. 100 tys. ton frakcji palnej odpadów komunalnych rocznie. Będzie to rozwiązanie dedykowane dla uprzednio przetworzonych odpadów komunalnych, z których odzyskane zostaną surowce wtórne. W zakres przedsięwzięcia wchodzi również dokonanie modernizacji Ciepłowni Kortowo w celu przystosowania jej do spełnienia nowych standardów środowiskowych. Nowa instalacja wraz z ciepłownią Kortowo w pełni pokryją zapotrzebowanie mieszkańców Olsztyna w ciepło.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~z / 2016-01-13 09:20
Cudowne. Drugi po Galerii Warmińskiej obiekt na miarę miasta wojewódzkiego.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.