Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Justyna Grzywaczewska | 2016-01-16 17:04 | Rozmiar tekstu: A A A

CITY TRAIL: Pierwsze zimowe zawody w sezonie

Olsztyn24
Czwarta edycja biegu CITY TRAIL w Olsztynie (fot. Piotr Dymus - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W sobotę (16.01), podczas czwartego w edycji biegu CITY TRAIL w Olsztynie nie brakowało ani śniegu, ani solidnego mrozu. To właśnie temperatura sięgająca -10 stopni i śliska nawierzchnia utrudniła rozwinięcie dużych prędkości. W tych niełatwych warunkach najszybszym został – po raz trzeci – Artur Olejarz. Wśród kobiet zwyciężyła Monika Jackiewicz, która w ten sposób zapewniła sobie wygraną w klasyfikacji generalnej.

W styczniowe przedpołudnie nad Jeziorem Długim pojawiło się 337 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży, które są nieodłącznym elementem CITY TRAIL wystartowało 70 młodych sportowców.

Czas najlepszego zawodnika – Artura Olejarza to 16:42. Artur startował w dwóch pierwszych biegach sezonu, podczas których uzyskał wyniki poniżej 16 minut. Tym razem strategia była inna, ponieważ Artur postawił sobie za cel ukończenie cyklu i zwycięstwo nie tylko w Olsztynie, ale także w Szczecinie, gdzie pracuje. Tak się złożyło, że w ten weekend odbywają się obie imprezy, więc jutro czeka Artura bieg w Szczecinie.
R E K L A M A
banner
– Ze względu na jutrzejszy start, dziś biegłem bardzo spokojnie, aż do ostatniego podbiegu, gdzie najpierw trochę przyspieszyłem, a ostatecznie na zbiegu wyhamowałem, żeby zachować siły na jutrzejszy bieg – mówił po zawodach Artur Olejarz. - Zawody CITY TRAIL są dla mnie znakomitym treningiem, który przekłada się na dalszą część sezonu. Nigdy przed bieganiem CITY TRAIL jeszcze nie odpoczywałem, startuję w cyklu nie odpuszczając ani jednej jednostki treningowej – dodał triumfator dzisiejszego biegu.

Do zwycięstwa w „generalce” w Olsztynie brakuje Arturowi jeszcze jednego startu. Z kolei w Szczecinie ma szanse zapewnić sobie wygraną już jutro.

Drugi na mecie - Wojciech Kopeć to zwycięzca dwóch poprzednich edycji CITY TRAIL. Tym razem Wojtek uzyskał wynik 16:51. Trzecie miejsce zajął Kamil Wołoszyk. Jego czas to 17:40.

W rywalizacji kobiet po raz czwarty zwyciężyła Monika Jackiewicz, tym razem z wynikiem 19:47. Monika to także zwyciężczyni poprzedniej edycji CITY TRAIL.

- Trasę znam na pamięć, ale to nie zmienia faktu, że każdy bieg w tej edycji był inny i w każdym musiałam być zmotywowana i skoncentrowana. Wygraną mam już w kieszeni, ale jeśli będę w Olsztynie to na pewno będę chciała jeszcze wystartować. Zawody zawsze są lepsze od treningu. Zresztą chyba, jak każdy biegacz bardzo lubię atmosferę towarzyszącą zawodom. Wielu wspólnych znajomych w jednym miejscu, uczucie adrenaliny. Jak dla mnie to najlepsza forma spędzenia wolnego czasu w weekend – podkreśla Monika Jackiewicz. – W sezonie wiosennym będę się skupiać na startach ulicznych. Bardzo chcę poprawić życiowki na 10 km i w półmaratonie – dodała Monika, prywatnie partnerka Artura Olejarza, z którym startuje również w szczecińskim cyklu, gdzie także już jutro może zapewnić sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Drugie miejsce – również po raz czwarty w edycji zajęła Marta Barcewicz (20:48), a trzecia była Magdalena Trzeciak (20:56).

Zawody z cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywają się w 10 lokalizacjach w całej Polsce. W każdym z miast w okresie wrzesień-marzec zaplanowano po sześć biegów. Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i otrzymać pamiątkowy medal należy pobiec co najmniej cztery razy. Kolejny bieg w Olsztynie odbędzie się 13 lutego. Ostatnie zawody w sezonie 12 marca.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Justyna Grzywaczewska

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl