Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-01-30 19:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Forum Prorodzinne świętowało jubileusz 15-lecia działalności

Olsztyn24
Od lewej: ks. Michał Tunkiewicz, prezydent Piotr Grzymowicz i Teresa Antczak | Więcej zdjęć »
Olsztyńskie Stowarzyszenie Wspierania Działań Prorodzinnych Forum Prorodzinne obchodzi jubileusz 15-lecia działalności. Zorganizowane dzisiaj (30.01) w Olsztynie spotkanie świąteczno-noworoczne stowarzyszenia było więc okazją do świętowania jubileuszu.

Forum Prorodzinne zapewne najbardziej zapisało się w pamięci olsztynian jako organizator olsztyńskich edycji Orszaku Trzech Króli. Ale ta wielka rodzinna impreza nie jest jedynym polem aktywności członków stowarzyszenia. Forum Prorodzinne jest aktywnym uczestnikiem Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, organizuje też rodzinne koncerty z okaji Dnia Papieskiego, czy na Święto Bożego Ciała. Bardzo ważne jest wspieranie rodzinnych domów dziecka na Warmii i Mazurach.

Dzisiejsze jubileuszowe uroczystości rozpoczęła msza święta w bazylice konkatedralnej św. Jakuba, której przewodniczył ks. arcybiskup koadiutor Józef Górzyński. Potem uczestnicy jubileuszowego spotkania przenieśli się do pobliskiego Domu Pielgrzyma, gdzie w nastrój świąteczno-noworoczny wprowadził uczestników chór Seminarium Duchownego Hosianum „Soli Deo Gloria”.
R E K L A M A
banner
W Domu Pielgrzyma mogliśmy też wysłuchać krótkiego wystąpienia ks. arcybiskupa o roli rodziny, a ksiądz prof. Ryszard Sztychmiler - inicjator powołania Forum Prorodzinnego, przypomniał powody i okoliczności w jakich powstawało stowarzyszenie. Natomiast obecna wiceprezes zarządu stowarzyszenia Teresa Antczak przedstawiła aktualnie realizowane przedsięwzięcia prorodzinne.

Jubileuszowe życzenia członkom stowarzyszenia przekazał prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, podkreślając rolę jaką Forum Prorodzinne pełni w życiu społecznym Olsztyna. Prezesujący stowarzyszeniu od 5. lat ks. Michał Tunkiewicz odwdzięczył się prezydentowi okolicznościowym upominkiem. Podobne upominki wraz z pisemnymi podziękowaniami zarząd stowarzyszenia przygotował dla licznych firm, instytucji i organizacji, które na różne sposoby wspierają działalność stowarzyszenia. Były też podziękowania i upominki dla wielu osób, w szczególności tych, które przyczyniły się do sukcesu tegorocznego Olsztyńskiego Orszaku Trzech Króli.

Stowarzyszenie przygotowało też na dzisiaj atrakcję dla dzieci z rodzinnych domów dziecka, nad którymi sprawuje opiekę - spotkanie ze św. Mikołajem. Dzieci z RDD w Starych Juchach, Szczytna, Ełku, Olsztyna, Dywit, Nidzicy oraz zawodowej rodziny zastępczej z Trelkowa obdarowane zostały przez Mikołaja prezentami.

Więcej o jubileuszowym spotkaniu na naszych zdjęciach i filmach.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [1]
~. / 2016-02-03 21:53
Jubileusz bez członków. Śmiechu warte. Współpracowałem z tym stowarzyszeniem kiedyś. Nie ma nawet dawnych prezesów ani innych osób, które przez lata budowały to stowarzyszenie od podstaw. Wszyscy odchodzą z tego stowarzyszenia, bo nie da się tam współpracować. Gratulacje Ksiądz Tunkiewicz, kolejna udana autopromocja, jak przy orszaku trzech króli.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Jubileusz 15-lecia działalności Forum Prorodzinnego w Olsztynie (1)

»

30-01-2016

image
Jubileusz 15-lecia działalności Forum Prorodzinnego w Olsztynie (2)

»

30-01-2016

image
Jubileusz 15-lecia działalności Forum Prorodzinnego w Olsztynie (3)

»

30-01-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl