Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
GB | 2016-02-08 13:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Dobre prognozy dla Czarka Białeckiego po Mistrzostwach Polski Juniorów w szabli

Olsztyn24
Cezary Białecki na mistrzostwach w Warszawie (fot. Grzegorz Białecki - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W dniach 6-7 lutego w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w szabli. W turnieju wystąpił Cezary Białecki - mieszkaniec Barczewa, zawodnik MUKS Victor Warszawa.

Walki grupowe Czarek przeszedł bardzo dobrze, nie przegrywając żadnej walki, a odnosząc 12 zwycięstw. Pierwszą swoją walkę pucharową wygrał 15-5 z zawodnikiem KKSZ Konin, następną z zawodnikiem Dragon Łódź 15-8. Po tych zwycięstwach znalazł się w najlepszej ósemce turnieju.

W walce o medal spotkał się z zawodnikim KKSZ Konin i po dobrej walce, niestety przegranej 15-11, zajął bardzo dobre 5. miejsce w Polsce w kategorii Junior. Jest to dobry wynik ze względu na wiek Czarka, bo juniorem będzie dopiero za rok. Ten wynik więc cieszy.
R E K L A M A
banner
Drugi dzień mistrzostw to turniej drużynowy. Zespół Czarka nie był faworytem. Już w pierwszej walce zawodnicy MUKS Victor spotkali się z Zagłębiowskim Klubem Szermierczym. Cała drużyna z Warszawy walczyła dzielnie i wygrała 45-43. Awansując do pierwszej czwórki turnieju drużyna sprawiła sporą niespodziankę.

W półfinale MUKS Victor nie sprostał drużynie z Konina, w której składzie był mistrz i wicemistrz Polski z turnieju indywidualnego, przegrywając 45-30. Ostatecznie drużyna Czarka Białeckiego musiała walczyć o 3. miejsce z drużyną AZS AWF Warszawa. Po wyrównanej walce wygrał AZS 45-42 i turniej drużynowy dla szablisty z Warmii zakończył się z 4. miejscem. Medalu nie było, ale wiek naszego szablisty gwarantuje medale w przyszłości.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl