Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Grzegorz Białecki | 2016-01-12 18:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Srebro Cezarego Białeckiego w Koninie

Olsztyn24
Zawody w Koninie (fot. Grzegorz Białecki - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Koninie w dniach 9-10 stycznia odbyły się aż dwa turnieje szablowe. Ze srebrnym medalem wrócił z tych turniejów Cezary Białecki, mieszkaniec Barczewa, zawodnik MUKS Victor Warszawa, wychowanek UKS Hajduczek Olsztyn.

Pierwszego dnia odbył się Puchar Polski seniorów. W tym turnieju Czarek nie był faworytem, ze względu na swój wiek jest jeszcze juniorem młodszym. Nasz szablista w walkach grupowych walczył jednak bardzo dobrze, zapewniając sobie awans do fazy pucharowej. Tu pierwszym przeciwnikiem był zawodnik Fortis Sosnowiec. Czarek walczył bardzo ambitnie i pokonał wyżej notowanego rywala 15-13.

Następnym przeciwnikiem był zawodnik bardzo wysoko klasyfikowany, należący do kadry narodowj seniorów, trenujący na co dzień w USA zawodnik OŚ AZS Poznań. Walka była bardzo wyrównana, niezwykle zacięta i co najważniejsze - wygrana przez Czarka Białeckiego 15-14.
R E K L A M A
banner
Po tym zwycięstwie Czarek sprawił największą niespodziankę turnieju. W walce o medal spotkał się z zawodnikiem KKSZ Konin. Niestety, po wyrównanej walce Czarek uległ 15-13 i skończył turniej na wyśmienitym, 7. miejscu.

W niedzielę odbył się Puchar Polski Juniorów młodszych. Tu Czarek Białecki zaliczał się do faworytów. I jak przystało na faworyta - walki grupowe przeszedł bez problemów, wygrywając wszystkie 12 walk.

Walki pucharowe Czarek Białecki rozegrał bardzo dobrze i bez większych problemów dotarł do finału. Tu spotkał się z odwiecznym przeciwnikiem, zawodnikiem AZS AWF Warszawa (obaj z Czarkiem są w kadrze narodowej juniorów i reprezentują nasz kraj). Tym razem wygrał zawodnik AZS 15-13. Czarek Białecki wrócił więc na Warmię ze srebrnym medalem Pucharu Polski junorów młodszych.

Grzegorz Białecki
Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl