Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Justyna Grzywaczewska | 2016-02-10 12:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Piąta kolejka CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

Olsztyn24
V Bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Olsztynie (fot. Piotr Dymus - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W najbliższą sobotę (13.02) odbędzie się piąty już bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Olsztynie. Zawody rozgrywane są nad Jeziorem Długim. Dystans do pokonania to 5 km. Do biegów można zapisać się elektronicznie – do środy, 10 lutego oraz w dniu zawodów.

Internetowa rejestracja trwa na stronie http://citytrail.pl/login. Opłata startowa to 15 zł. W dniu biegu trzeba będzie zapłacić 5 zł więcej. W ramach imprezy rozgrywane są także biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior - na dystansach od 300 m do 2 km. Opłata to symboliczne 2 zł, uiszczane w dniu biegu. Połowa z tej kwoty jest przekazywana na cele charytatywne. Zapisy odbywają się na tych samych zasadach, co w przypadku biegu na 5 km.

Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden są organizowane w okresie październik-marzec. Za każdym razem do pokonania jest ta sama trasa, co daje możliwość regularnego sprawdzania formy. Z takiej możliwości chętnie korzystają zawodowcy.
R E K L A M A
banner
– Od zawsze powtarzam, że takie zawody są zawsze lepsze od treningu i znakomicie przekładają się na dalszą część sezonu. Stając na starcie, patrząc na rywali, od razu mamy większą motywację i możemy zrealizować mocną jednostkę treningową, do której trudno byłoby się zmusić podczas samotnego treningu – mówi Artur Olejarz, brązowy medalista MP w biegach przełajowych z 2015 roku, aktualnie prowadzący w klasyfikacji generalnej cyklu CITY TRAIL w Olsztynie.

Obok coraz większej grupy czołowych polskich biegaczy, w zawodach startują również amatorzy. Co ważne, w biegach CITY TRAIL nie ma limitu czasu na pokonanie trasy, a to oznacza że każdy może zmierzyć się z 5-kilometrową trasą, bez obaw że nie podoła zadaniu.

W poprzednim biegu, który odbył się 16 stycznia, wystartowało 337 osób oraz 61 dzieci. W biegu głównym zwyciężyli: Monika Jackiewicz oraz wspomniany Artur Olejarz. Wynik Moniki to 19:47, a Artura – 16:42. Monika jest już pewna wygranej klasyfikacji generalnej – ma na koncie cztery wygrane. O pozostałe miejsca na podium najprawdopodobniej powalczą Marta Barcewicz – cztery razy druga oraz Magdalena Trzeciak – trzy razy trzecia.

Wśród mężczyzn trzy wygrane ma na koncie Artur Olejarz i to on jest najbliżej zwycięstwa w „generalce”. Miejsce w pierwszej trójce mają szanse zdobyć Paweł Pszczółkowski – raz pierwszy i raz drugi, Wojciech Kopeć – dwa razy drugi, Dariusz Jurewicz – dwa razy trzeci i raz czwarty oraz Wojciech Kłos – raz trzeci i raz czwarty na mecie.

Szósty – ostatni w sezonie bieg nad Jeziorem Długim odbędzie się 12 marca. W ciągu dwóch tygodni od zakończenia części sportowej, zawodnicy którzy ukończą co najmniej cztery z sześciu biegów, spotkają się jeszcze raz podczas uroczystej gali wręczenia nagród i medali.

Na mapie Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2015/2016 jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Biegi dla dzieci i młodzieży wspiera Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak.
Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl