Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Kopacz/d. | 2016-02-18 12:19 | Rozmiar tekstu: A A A

Światowy Dzień Kota w towarzystwie Niny Drej obchodzono w Planecie 11

Olsztyn24
Nina Drej (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Multimedialnej Bibliotece Młodych Planeta 11, filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, obchodzono wczoraj (17.02) Światowy Dzień Kota. Główną bohaterką wydarzenia była Nina Drej, autorka książki „Kocim okiem” - książki nie tylko o kotach, ale i o ludziach widzianych oczami tych czworonogów. Książki nie tylko dla dzieci, bo również dla dorosłych, którzy mogą się z niej wiele nauczyć.

Na spotkaniu autorskim pisarka opowiadała nie tylko o powstawaniu „Kocim okiem”, ale także o swoich zwierzętach - głównych bohaterach książki. Mówiła też o miłości do zwierząt, którą chciałaby zarazić innych.

Wśród uczestników wieczoru znaleźli się przyjaciele i rodzina autorki. Nie mogło zabraknąć jej córki, Natalii Tejs, która stworzyła rysunki do „Kocim okiem”, a po autografy pierwsi ustawili się Ewa Cichocka z „Czerwonego Tulipana” i tancerz Piotr Galiński.
R E K L A M A
banner
Podczas wieczoru zaprezentowano również wystawę fotografii kotów, wśród których jest kilka, które czekają na nowy dom. Odbyła się także zbiórka karmy dla kotów, która zostanie przekazana organizacji „Olsztyn kocha koty”.
     
******   

Nina Drej – urodzona w 1957 roku w Ostródzie, z zamiłowania olsztynianka, z wyboru mieszkanka podiławskiej wsi, działaczka społeczna i lokalna animatorka kultury, pisarka i wierszokletka. Opiekunka zwierząt, aktualnie trzech kotek: Fridy, Mięty i Szyszki. Autorka czterech książek („Za drzwiami młodości”, „Dom nad Jeziorakiem”, „Oto człowiek” i „Kocim okiem”).

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~Kebiz / 2016-02-18 13:00
W TV słyszałem rano, ze dziś jest Dzień baterii (!) - pytanie jakiej: chorobowej czy do latarki. Ciekawe kiedy ogłoszą Dzień Idioty ???
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Dzień Kota w Planecie 11 w Olsztynie

17-02-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl