Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-02-18 16:40 | Rozmiar tekstu: A A A

Program rozwoju sektora produkcji żywności do konsultacji

Olsztyn24
Region będzie specjalizował w produkcji żywności wysokiej jakości (fot. UM)
W piątek (19.02) ruszają konsultacje społeczne dokumentu zawierającego pomysły samorządu województwa na rozwój jednej z inteligentnych specjalizacji regionu – produkcji żywności wysokiej jakości.

- 26 tysięcy mikro, małych i średnich gospodarstw na Warmii i Mazurach produkuje żywność na bazie własnych surowców, a co jedenaste polskie gospodarstwo ekologiczne znajduje się właśnie w naszym regionie – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – To mocna strona województwa. Chcemy ją nadal rozwijać, dlatego przygotowaliśmy specjalny program dla tego sektora. Zachęcam do wyrażenia opinii na jego temat.

„Program rozwoju żywności tradycyjnej, regionalnej, naturalnej wysokiej jakości na Warmii i Mazurach w latach 2016-2020” jest skierowany do mieszkańców województwa, samorządów lokalnych, instytucji naukowo-badawczych, szkół, organizacji pozarządowych, izb gospodarczych i rolniczych, przedsiębiorców działających w tym sektorze, rolników, inspekcji.
R E K L A M A
banner
Podstawę programu stanowi strategia rozwoju województwa, a finansowany będzie m.in. z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

Konsultacje potrwają do 25 marca. Opinie można składać na piśmie lub drogą mailową na formularzu, który w piątek zostanie zamieszczony na stronie http://bip.warmia.mazury.pl/urzad_marszalkowski/ w zakładce Konsultacje społeczne/Zaproszenia do konsultacji. Odbędzie się również spotkanie konsultacyjne 9 marca o godz. 11.00 w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl