Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-02-18 16:40 | Rozmiar tekstu: A A A

Program rozwoju sektora produkcji żywności do konsultacji

Olsztyn24
Region będzie specjalizował w produkcji żywności wysokiej jakości (fot. UM)
W piątek (19.02) ruszają konsultacje społeczne dokumentu zawierającego pomysły samorządu województwa na rozwój jednej z inteligentnych specjalizacji regionu – produkcji żywności wysokiej jakości.

- 26 tysięcy mikro, małych i średnich gospodarstw na Warmii i Mazurach produkuje żywność na bazie własnych surowców, a co jedenaste polskie gospodarstwo ekologiczne znajduje się właśnie w naszym regionie – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – To mocna strona województwa. Chcemy ją nadal rozwijać, dlatego przygotowaliśmy specjalny program dla tego sektora. Zachęcam do wyrażenia opinii na jego temat.

„Program rozwoju żywności tradycyjnej, regionalnej, naturalnej wysokiej jakości na Warmii i Mazurach w latach 2016-2020” jest skierowany do mieszkańców województwa, samorządów lokalnych, instytucji naukowo-badawczych, szkół, organizacji pozarządowych, izb gospodarczych i rolniczych, przedsiębiorców działających w tym sektorze, rolników, inspekcji.
R E K L A M A
banner
Podstawę programu stanowi strategia rozwoju województwa, a finansowany będzie m.in. z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

Konsultacje potrwają do 25 marca. Opinie można składać na piśmie lub drogą mailową na formularzu, który w piątek zostanie zamieszczony na stronie http://bip.warmia.mazury.pl/urzad_marszalkowski/ w zakładce Konsultacje społeczne/Zaproszenia do konsultacji. Odbędzie się również spotkanie konsultacyjne 9 marca o godz. 11.00 w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl