Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2016-02-26 20:51 | Rozmiar tekstu: A A A

Jan Żemajtys odwołany ze stanowiska wicestarosty olsztyńskiego

Olsztyn24
Jan Żemajtys został odwołany ze stanowiska wicestarosty podczas XII sesji Rady Powiatu | Więcej zdjęć »
W Starostwie Powiatowym w Olsztynie odbyła się dzisiaj (26.02) XII sesja Rady Powiatu. Głównym tematem obrad miały być sprawozdania z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego oraz działalności Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Jednakże radnych zaaferował inny punkt programu.

Tuż po rozpoczęciu sesji, starosta olsztyński Małgorzata Chyziak zgłosiła wniosek o włączenie do porządku obrad punktu pozwalającego na procedowanie odwołania ze stanowiska wicestarosty olsztyńskiego Jana Żemajtysa (PO) oraz powołanie w jego miejsce Joanny Michalskiej (również PO). Jako uzasadnienie podano, że rekomendacja klubowa dotychczasowemu staroście została cofnięta, ponieważ współpraca zarządu z nim nie układała się tak, jak powinna.

Ze względu na fakt, że opozycyjni radni nie spodziewali się takiego obrotu spraw, podjęcie stosownych uchwał zajęło blisko półtora godziny i poprzedzone było żywą dyskusją (stosowne fragmenty sesji uwieczniliśmy na zapisie wideo, który wkrótce udostępnimy). Ostatecznie radni zdecydowali o odwołaniu Jana Żemajtysa z funkcji wicestarosty (w głosowaniu tajnym z wynikiem 13 głosów „za” i 12 głosów nieważnych - poprzez oddanie niewypełnionej karty do głosowania). Stanowisko wicestarosty obejmie Joanna Michalska (wybrana identycznym stosunkiem głosów), pełniąca do tej pory rolę członka Komisji Gospodarki i przewodniczącej Komisji Budżetu Rady Powiatu w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Zmiana jest podyktowana potrzebą poprawy relacji i szeroko rozumianej współpracy w ramach zawartej koalicji, zmierzającej do podejmowania skutecznych działań prorozwojowych na rzecz mieszkańców powiatu olsztyńskiego – stwierdziła starosta Chyziak.

Joanna Michalska jest mieszkanką gminy Dywity. Była członkinią rady sołeckiej, a w latach 2010-2014 radną Gminy Dywity. Od 2014 roku jest radną Powiatu Olsztyńskiego. Bliskie są jej sprawy związane z działalnością organizacji pozarządowych i z młodzieżą.

W ubiegłym roku kandydowała z listy PO do Sejmu RP.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
XII sesja Rady Powiatu w Olsztynie

26-02-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl