Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2016-03-01 19:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn uczcił Żołnierzy Wyklętych

Olsztyn24
Pod Pomnikiem AK złożono kwiaty i znicze | Więcej zdjęć »
Weterani, służby mundurowe, uczniowie, politycy i samorządowcy zebrali się dzisiaj (1.03) na skwerze przy Pomniku Armii Krajowej. U zbiegu ul. Dąbrowszczaków i al. Piłsudskiego kolejny raz wspominano walkę Żołnierzy Wyklętych.

- Wierni Ojczyźnie, naszym zasadom i wartościom, nigdy nie złożyli broni - przypominał prezes Zarządu Okręgu Warmińsko-Mazurskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Maciej Prażmo. - Walczyli do końca, wielu do najwyższej ofiary. Wyklęci, tacy mieli pozostać na wieki. Zapomniani w bezimiennych dołach.

Pamięć Żołnierzy Wyklętych czcimy 1 marca. To nieprzypadkowa data. Tego dnia, w 1951 roku, w więzieniu mokotowskim wykonano wyrok śmierci na dowódcach Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.
R E K L A M A
banner
- Pamięć o Żołnierzach Wyklętych towarzyszy nam od bardzo dawna - mówił prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Chociaż oficjalna propaganda państwowa, komunistyczna przez lata ją zakłamywała, to jednak pamięć tę przekazywano w polskich domach z pokolenia na pokolenie jako ważną prawdę o czasach pogardy, naszej walce o godność i niepodległość.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzimy od pięciu lat.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [4]
~Mama / 2016-03-02 18:09
Dlacego nie bylo polskich flag na budynkach teatru jaracza, strazy miejskiej czy lasow panstwowych? Czyzby nie obchodzili oni swieta panstwowego? A moze cos przegapilam?
~allensteiner / 2016-03-02 18:04
Ala ma kota - uczyli mnie w szkole. A w 1918 roku za odbudowę niepodległej Polski wzięli się ludzie TRZECH POPRZEDNICH SYSTEMÓW.
~ala / 2016-03-02 11:09
zadziwiajace ze najwiecej o bohaterstwie wykletych mowi ludzie poprzedniego systemu
~000 / 2016-03-02 10:50
Grzymowicz - co system to się dostosowuje i mówi jak trzeba...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2016 w Olsztynie (3)

01-03-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl