Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2016-03-16 15:00 | Rozmiar tekstu: A A A
Akcja charytatywna w Tuławkach

Promyk słońca dla Lenki

Olsztyn24
(fot. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
W najbliższą niedzielę (20.03) zapraszamy od godz. 13 do sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Tuławkach, gdzie odbędzie się akcja charytatywna na rzecz małej Lenki, chorej na nowotwór mózgu. Sześciolatka z Szynowa walczy o powrót do zdrowia.Lenka Jaremek to 6-letnia dziewczynka z miejscowości Szynowo (tuż za miedzą Tuławek), która choruje na nowotwór mózgu (glejaka). Wiadomość o chorobie spadła na rodziców nagle i niespodziewanie. Lenka któregoś dnia poskarżyła się na problemy ze wzrokiem, kolejnego dnia widać było już zmianę w oku.

Rodzice szybko zawieźli ją do szpitala w Olsztynie, gdzie zdiagnozowano glejaka. Lenka trafiła do Warszawy na chemioterapię. Teraz jest na radioterapii, pobyt ma potrwać 8 tygodni. Mieszkanki gminy Dywity: Agnieszka Sakowska-Hrywniak wspólnie z Małgorzatą Głodkowską oraz Katarzyną Murawską założyły komitet społeczny „Promyk Słońca dla Lenki”, dzięki któremu, przy wsparciu wszystkich ludzi dobrej woli, będą chciały pomóc w zgromadzeniu środków na dalsze leczenie i rehabilitację dziewczynki.

Już w najbliższą niedzielę (20.03) w Tuławkach w godz. od 13-17 odbędzie się impreza charytatywna, na której przewidziane są licytacje, kramik z domowymi ciastami, stoisko z drobiazgami, występy artystycznie m.in. zespołu wokalnego „Cantemus”, zespołu dziecięcego „Suzrijaczko” i grup tanecznych z Pałacu Młodzieży w Olsztynie. Zaplanowano też pokaz i naukę pierwszej pomocy przedmedycznej, do Tuławek mają zawitać też motocykliści. Stoiska z rękodziełem i pysznościami przygotuje firma Jumar.
R E K L A M A
banner
– Bardzo prosimy o włączenie się do akcji i o pomoc Lence – zachęca Agnieszka Sakowska-Hrywniak. – Zawalczmy razem o jej powrót do zdrowia! Każdy ciepły gest skierowany w kierunku Lenki będzie dla niej jak promyk słońca.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl