Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2015-12-16 20:37 | Rozmiar tekstu: A A A
Przedświąteczna sobota w Dywitach

Jarmark z żywą szopką w sobotę w Dywitach

Olsztyn24
Jarmark odbędzie się w dywickiej Stodole (fot. archiw. UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Już w najbliższą sobotę (19.12) w dywickiej Stodole odbędzie się Jarmark Świąteczny. Dodatkową atrakcją będzie uruchomienie żywej szopki z owcami Świętego Jakuba.

Najbardziej poszukiwanym towarem w przedświąteczną sobotę będą zapewne pachnące drzewka świąteczne. Do wyboru będą pochodzące ze szkółki w Ługwałdzie świerki srebrzyste i zwykłe oraz jodła kaukaska.

W samej Stodole będzie można się zaopatrzyć w znakomitą żywność od lokalnych producentów i rolników. Do kupienia będzie wszystko, co chcielibyśmy widzieć na świątecznym stole, czyli m.in. znakomite wędliny i wędzonki, ryby, pierogi, garmażerka, bułki, ciasta, chleb, sękacze, jaja, miody, pierniki, grzyby suszone, owoce, warzywa, czy sery. Dodatkowo będzie można nabyć ozdoby i rękodzieło świąteczne.
R E K L A M A
banner
Na jarmarku z pięknymi ozdobami-prezentami wystawi się Stowarzyszenie Przyjaciół Bukwałdu, które zysk ze sprzedaży przeznaczy na ratowanie zabytkowej kaplicy w Bukwałdzie.

Osobną atrakcją będzie żywa szopka świąteczna z oryginalnymi owcami Świętego Jakuba z hodowli Piotra Brewki z Bukwałdu. Szopka stanie przed Stodołą. Jarmark zaplanowano w godz. od 9 do 13.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl