Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MK | 2016-01-08 15:08 | Rozmiar tekstu: A A A
Co słychać w gminie

Drugi numer „Przeglądu Dywickiego”

Olsztyn24
II numer Przeglądu Dywickiego (fot. MK - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Ukazał się drugi numer „Przeglądu Dywickiego”. Dwumiesięcznik wydawany jest w atrakcyjnej szacie graficznej i prezentuje najważniejsze informacje z gminy.

W najnowszym, grudniowo-styczniowym numerze na okładce figuruje Piotr Brewka z Bukwałdu, właściciel największego stada owiec świętego Jakuba w Polsce. Owce tej rasy wyróżniają się wśród innych tym, że mają więcej niż dwa rogi, zazwyczaj cztery. Pana Piotra zachwyca ich zmienność; każde ustawienie rogów jest inne.

Na trzeciej stronie dominuje zdjęcie nowego stadionu w Dywitach, gdzie położono najlepszą w okolicach Olsztyna bieżnię lekkoatletyczną. Na takie warunki zasłużyły sobie zwłaszcza siostry Alicja i Paulina Potasznik, utalentowane biegaczki GUKS „Asy” Dywity.
R E K L A M A
banner
Poza tym w numerze znajdziemy wieści z życia gminy, głównie z okresu świątecznego, ale także o pięcioleciu zespołu wokalnego „Cantemus”, otwarciu apteki w Tuławkach, budowie dwóch osiedli mieszkaniowych (SM „Kormoran” i Osiedla Sterowców), pierwszym konkursie gwary warmińskiej, Gali Marki Lokalnej czy odznaczeniu wójta Jacka Szydło odznaką ministra administracji. Znaczna część tych informacji ukazała się wcześniej także na portalu olsztyn24.com.

Dodatkowym atutem najnowszego „Przeglądu Dywickiego” jest osobna wkładka z rozkładem jazdy autobusów nr 108, 110 i 112. Pismo redaguje zespół w składzie: Jacek Niedźwiecki – redaktor naczelny, Małgorzata Dziemidowicz i Daniel Zadworny. Projekt okładki wykonała Agnieszka Tańska, skład, łamanie i druk – Zakład Poligraficzny Spręcograf, wydawca – Urząd Gminy w Dywitach.

MK

Z D J Ę C I A
Komentarze [2]
~tomek / 2016-02-16 20:41
Przegląd Dywicki jest dostępny bezpłatnie w Urzędzie Gminy w Dywitach, w sklepach na terenie gminy, w Stodole, w Gminnym Ośrodku Zdrowia. Pod koniec lutego wyjdzie kolejny numer gazety. Dwie poprzednie są dostępne pod linkiem: http://gminadywity.pl/strona/50
~mieszkaniec gminy / 2016-02-15 12:43
A gdzie można dostać (kupić?) Przegląd Dywicki ?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl