Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
JM | 2016-03-17 16:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Nauczycielka historii z Olsztyna na seminarium dla nauczycieli w Paryżu

Olsztyn24
(fot. Joanna Mieszczyńska - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Seminarium dla nauczycieli odbywa się w Memoriale de la Shoah (Instytucie Pamięci o Holocauście) w Paryżu. Jedyną reprezentantką województwa warmińsko-mazurskiego, uczestniczącą w szkoleniu jest Joanna Mieszczyńska, nauczycielka historii Gimnazjum nr 13 i ambasador Muzeum POLIN w Warszawie.

Seminarium zorganizowane jest przez Memorial de la Shoah w Paryżu we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie. Zakłada wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy dwoma krajami w dziedzinie nauczania o ludobójstwie na świecie w XX w., w tym o Holokauście, zachowania pamięci o ofiarach zbrodni, a także edukacji przyszłych pokoleń.

Zaplanowane zajęcia dostarczają nowej wiedzy, wykraczającej poza wymagania podstawy programowej oraz przyczyniają się do doskonalenia umiejętności w zakresie edukacji o Holokauście, historii i kulturze Żydów, masowych mordach na świecie, nie tylko w czasie II wojny światowej, ale i po wojnie.
R E K L A M A
banner
Nauczyciele wspólnie z naukowcami z uniwersytetów w Paryżu, Klagenfurcie, Lyonie odpowiadają na pytania: jak nauczać o ludobójstwie i jak nauczać o Holocauście?  Nauczyciele z Polski zwiedzają miejsca pamięci we Francji – Memorial de la Shoah i dawny obóz internowania w Drancy. Szczególnie ciekawe i cenne było spotkanie z byłą więźniarką obozu w Auschwitz - Francuzką Yvette Levy, która opowiedziała o swojej historii - młodej dziewczyny, która przeżyła pobyt w obozie.

Cenne dla nauczycieli były warsztaty pedagogiczne – wymiana doświadczeń między nauczycielami z polskich i francuskich szkół. Rozmowy na temat sposobów nauczania o Shoah (zagładzie) dzieci w wieku szkolnym.

Wjazdowe seminarium w Paryżu dało bezcenną wiedzę i stanowiło wymianę doświadczeń, które mogą w przyszłości przełożyć się na konkretne działania w regionie.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl