Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-03-19 16:28 | Rozmiar tekstu: A A A

OSW świętowała

Olsztyn24
Święto Uczelni w Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego | Więcej zdjęć »
Dziewiętnastego dnia marca nie tylko świętują panowie noszący bardzo popularne imię Józef. W tym dniu, od jedenastu już lat, świętuje również Olsztyńska Szkoła Wyższa. Data nie jest przypadkowa, bowiem założyciel, pierwszy rektor i obecny patron uczelni - dr Rusiecki, również miał na imię Józef.

Zaproszenie na dzisiejszą (19.03) uroczystość w OSW przyjęli przedstawiciele najważniejszych w regionie i mieście urzędów i instytucji. Osobiście przybyli posłanka Anna Wasilewska, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, przewodnicząca Rady Miasta Olsztyna Halina Ciunel, wiceprezydent Olsztyna Jarosław Słoma, a także nowy warmińsko-mazurski kurator oświaty Marek Krzysztof Nowacki. Swojego przedstawiciela w osobie Bożenny Ulewicz przysłał też wojewoda warmińsko-mazurski. Nie zabrakło również przedstawicieli instytucji i firm na co dzień współpracujących z uczelnią.

Każde święto OSW to okazja do wyróżnienia osób, które są przyjaciółmi OSW. Przyznawane od pierwszych obchodów Święta Uczelni wyróżnienia nazywają się właśnie „Przyjaciel Uczelni”. Do tej pory przyznano 59 takich wyróżnień. A dzisiaj do tego grona wyróżnionych tym honorowym tytułem dołączyły trzy kolejne osoby:
R E K L A M A
banner
» dr Barbara Juśkiewicz-Swaczyna - dziekan Wydziału Fizjoterapii OSW,
» prof. Tadeusz Trzaska - nauczyciel akademicki z Wydziału Fizjoterapii OSW.
» Barbara Antczak - dyrektor wydziału kształcenia, wychowania i opieki Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

- Jestem bardzo wzruszona, bo to miło, jeśli ktoś z zewnątrz dostrzeże naszą pracę -
powiedziała nam Barbara Antczak. - To wyróżnienie jest dla mnie zaskoczeniem, ale także zobowiązaniem, by uśmiechać się do wyróżniających, nawet wtedy, gdy oni tego nie widzą. Z Olsztyńską Szkołą Wyższą podejmowaliśmy szereg inicjatyw rozwijających m.in. pasje sportowe, organizowaliśmy przedsięwzięcia wspierające warmińsko-mazurskich nauczycieli. Ta nasza, merytoryczna współpraca zaowocowała tym wyróżnieniem.    
Wyróżnienia „Przyjaciel Uczelni” wręczyli rektor OSW prof. Henryk Kostyra i dyrektor generalna OSW Helena Rusiecka.

Oprócz oficjalnej uczelnianej uroczystości, Olsztyńska Szkoła Wyższa przygotowała też coś dla ducha i ciała. Można więc było wysłuchać koncertu przygotowanego przez Państwową Szkołę Muzyczną w Olsztynie, wziąć udział w XIV Zawodach Gimnastycznych o Puchar Dziekana WF i w quizie wiedzy o uczelni, skorzystać z porad kosmetycznych i zdrowotnych, czy obejrzeć pokazy makijażu. Studenci OSW przeprowadzili również akcję charytatywną, w ramach której sprzedawali wykonane podczas warsztatów na uczelni przedmioty. Dochód z akcji przeznaczony zostanie na wsparcie niepełnosprawnych sportowców na wózkach i żeglarzy paraolimpijskich.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Święto Uczelni 2016 w Olsztyńskiej Szkole Wyższej

19-03-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl