Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Bożena Kwiatkowska-Butrym | 2016-03-19 21:56 | Rozmiar tekstu: A A A

III Powiatowy Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny odbył się w SP 32

Olsztyn24
III Powiatowy Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny (fot. SP 32 - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Pod honorowym patronatem Prezydenta Olsztyna oraz Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie 12 marca 2016 r. odbył się III Powiatowy Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny. Szkoła Podstawowa nr 32 im. Jana Brzechwy w Olsztynie przywitała uczestników konkursu tegorocznym hasłem - „Czyste środowisko, zdrowy człowiek”.

W wydarzeniu, skierowanym do uczniów klas trzecich szkół podstawowych powiatu olsztyńskiego, uczestniczyło 12 szkół, które reprezentowało 24 uczniów. Uczniowie rozwiązywali testy przygotowane przez pracownię Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie. Warto podkreślić, że w tym roku szkolnym była to jubileuszowa - dziesiąta edycja konkursu, który wcześniej miał rangę konkursu miejskiego.

Od lat konkurs i towarzyszący mu Festiwal Nauki odbywa się dzięki zaangażowaniu współorganizatorów i sponsorów, do których należą: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Nadleśnictwo Olsztyn, Olsztyński Zakład Komunalny, Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej.
R E K L A M A
banner
Tradycyjnie, po części konkursowej, zgodnie z hasłem konkursu, na uczestników czekało drugie śniadanie promujące zdrowy styl odżywiania. Po wzmocnieniu ciała było też coś dla ducha. Dla dzieci zorganizowano Festiwal Nauki, który prowadzony był przez współorganizatorów, pracowników naukowych Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie, rodziców uczniów SP 32 oraz ich dzieci. To doskonały sposób na łączenie nauki z zabawą. Podczas wykonywanych doświadczeń dzieci eksperymentowały z wodą i powietrzem, poznały m.in.: tajniki niezwykłych zjawisk atmosferycznych, magnetyzm Ziemi, zasady działania turbin wiatrowych, solarów, elektrowni wodnej. Samodzielnie zbudowały małą oczyszczalnię ścieków, konstruowały roboty. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stanowisko z okazami przyrodniczymi i różnorodnymi zagadkami, które było prowadzone przez leśników oraz stanowisko OZK „Rady na odpady – na szkle malowanie. Przy stanowisku Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN pracownicy naukowi pomagali dzieciom rozpoznawać i badać właściwości i cechy produktów spożywczych za pomocą prostych doświadczeń oraz różnych zmysłów.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom było poprzedzone występem artystycznym uczniów klasy III c z SP 32. W tym roku dzieci zaprezentowały pokaz mody ekologicznej. Kreacje wykonane z materiałów odpadowych dzieci przygotowały wspólnie z rodzicami. Prezentacja eko-kolekcji, wzbogacona humorystycznymi opisami, bardzo przypadła do gustu publiczności, która każdego ucznia nagradzała gromkimi brawami.

Po tych wszystkich atrakcjach sobotniego przedpołudnia spędzonego w SP 32 w Olsztynie przyszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu.

W związku z jubileuszem, ale przede wszystkim dzięki hojności partnerów – Nadleśnictwa Olsztyn, OZK oraz WFOŚiGW, w tym roku, nagrodzono większą liczbę laureatów. Oto oni:

» I miejsce: Amelia Pawłowska -  SP 2 w Biskupcu i Gabriela Stepnowska – SP 32 w Olsztynie
» II miejsce: Maciej Markowski - SP 9 w Olsztynie i Filip Podlewski - SP 32 w Olsztynie
» III miejsce: Bartosz Brzeziński - SP 34 w Olsztynie
» wyróżnienie: Marianna Staworko - Katolicka Szkoła Podstawowa w Olsztynie i Hubert Wasilewski - SP 30 w Olsztynie.

Zwycięzcom gratulujemy sukcesu, a wszystkim naszym sponsorom i patronom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie naszego przedsięwzięcia, którego głównym celem jest propagowanie, już od najmłodszych lat, ekologicznego podejścia do otaczającego nas środowiska.

Bożena Kwiatkowska-Butrym

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl