Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2016-03-20 13:50 | Rozmiar tekstu: A A A

W OPiOA świętowano Międzynarodowy Dzień Planetariów

Olsztyn24
Wieczór rozpoczęto od prelekcji na temat historii powstania planetariów | Więcej zdjęć »
W Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym obchodzono wczoraj (19.03) Międzynarodowy Dzień Planetariów. Pracownicy OPiOA zaprosili z tej okazji mieszkańców miasta na półtoragodzinny pokaz połączony z prelekcją.

Wieczór rozpoczęto prelekcją „Jak działa Planetarium?”, podczas której przybliżono historię stworzenia pierwszego planetarium oraz rozwój tego przedsięwzięcia po dzień dzisiejszy, a także zmiany zachodzące w planetarium olsztyńskim.

Po prelekcji odbył się półgodzinny pokaz „Pod kopułą dźwięków”, podczas którego zaprezentowano naszą galaktykę do muzyki m.in. Mike`a Oldfielda, Kitaro i Jeana Michela Jarra. Następnie zaś przyszedł czas na premierę filmu w technologii fulldome „Ciemna Materia” i pokaz klipu-niespodzianki.
R E K L A M A
banner
Odwiedzający planetarium mogli też zapoznać się z tematyczną wystawą fotografii.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Obchody Międzynarodowego Dnia Planetariów w OPiOA w Olsztynie

19-03-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl
Michał Wypij z Porozumienia Jarosława Gowina jest oficjalnym kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Olsztyna w zbliżających się wyborach samorządowych.     |     Kandydatów na prezydentów największych miast w Polsce ogłosił dzisiaj (26.04) prezez PiS Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej w warszawskiej siedzibie PiS.     |