Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
ep | 2016-03-22 13:05 | Rozmiar tekstu: A A A

W ZPE powstała pierwsza w Olsztynie spółdzielnia uczniowska

Olsztyn24
Członkowie Modraczka (fot. ep)
Spółdzielnia Zespołu Placówek Edukacyjnych nazywa się Modraczek, prowadzi na razie szkolny sklepik. Tworzy ją 11 uczniów gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy ZPE. - To ich bardzo ważny krok w drodze ku samodzielności - mówi Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE.

Powołanie Modraczka odbyło się zgodnie z wszelkimi procedurami dotyczącymi spółdzielczości. Uczniowie zwołali zebranie, wybrali zarząd, radę nadzorczą, utworzyli statut, poprosili nauczycielkę Milenę Lewandowską o zaprojektowanie logo.

- Jesteśmy jak najbardziej prawdziwą spółdzielnią zarejestrowaną w Krajowej Radzie Spółdzielczej. Co ciekawe, pierwszą uczniowską w Olsztynie - podkreśla Michał Śliwiński, nauczyciel-opiekun spółdzielni. - Działamy na tych samych zasadach co spółdzielnie mieszkaniowe czy spożywców, możemy z nimi współpracować i na pewno do tego dojdziemy.

Prezesem spółdzielni została Klaudia Kiczor. Sekretarzem Adrian Glinka, skarbnikiem Patryk Szymański. W skład rady nadzorczej weszli pozostali członkowie: Bartosz Olczak, Kamil Koralewski, Mikołaj Jaworski, Robert Kosiński, Alan Żala, Karolina Wojciukiewicz, Klaudia Kosycarz i Mikołaj Jaworski. Nowa organizacja plany ma dalekosiężne i ambitne.
R E K L A M A
banner
- Na razie prowadzimy szkolny sklepik, ale to dopiero początek - zastrzega uczeń Adrian Glinka. - Teraz w planie mamy kupno odkurzacza i pranie dywanów za pieniądze. Spółdzielnia to fajna nowość, zobaczymy jak się rozwinie...

- A to już zależy od was! - odpowiada Michał Śliwiński.

Uczniowie-spółdzielcy sami będą organizować sobie pracę, samodzielnie decydować o finansach. Nieprzypadkowa jest też nazwa, nawiązująca do będącej w planach Warmińskiej Kuźni Pracy Modrak, gdzie dorośli niepełnosprawni absolwenci ZPE będą mogli pracować i mieszkać.

- Jestem bardzo dumna z moich uczniów. Powołanie spółdzielni to ich nowy krok w ich drodze ku samodzielności, kolejny dowód na sprawczość ludzi niepełnosprawnych - mówi Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE. - Jestem przekonana, że spółdzielnia będzie się rozwijać, a jej członkowie zdobywać nowe umiejętności.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl