Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MBM | 2016-03-24 10:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńskie starostwo przyjazne maluchom

Olsztyn24
Kącik Malucha w Starostwie Powiatowym w Olsztynie (fot. SP) | Więcej zdjęć »
Czy urząd zawsze musi się kojarzyć z czymś bardzo poważnym? Okazuje się, że wcale nie. A przynajmniej nie w Starostwie Powiatowym w Olsztynie. Od teraz maluchy towarzyszące swoim rodzicom w załatwianiu spraw, mogą się bawić w „Kąciku Malucha”.

- Przez urząd każdego dnia przewija się kilkaset osób. Tym najmłodszym czas oczekiwania może się dłużyć. Dlatego uznaliśmy, że warto stworzyć miejsce, w którym dzieci będą mogły porysować i poczytać, bo urząd powinien być przyjazny każdemu mieszkańcowi powiatu, także tym najmłodszym - mówi starosta olsztyński Małgorzata Chyziak.

W „Kąciku Malucha” dzieci mogą porysować kredą na specjalnej tablicy albo pokolorować obrazki przedstawiające przygody młodego Mikołaja Kopernika. W kolorowych szufladach znajdą też książki dostosowane do zainteresowań czytelnika w wieku 4-7 lat. Miłą atmosferę tworzą namalowane przez jednego z pracowników starostwa wesołe zwierzaki.
R E K L A M A
banner
- Uznaliśmy, że dobrze byłoby wykorzystać sytuację i pokazać mieszkańców naszych lokalnych lasów oraz łąk. Dlatego na ścianie pojawił się bociek, jelonek, krówka, jeżyk i koń - opowiada jeden z urzędników.

Już pierwszego dnia od otwarcia „Kącika malucha” dzieci śmiało ruszyły do zabawy w nowym miejscu. Jak się okazało, za kredę złapała nawet jedna odważna mama. Bo to niby nic wielkiego, a jednak cieszy.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl