Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d./Anna Kopacz | 2016-04-02 13:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Spotkanie autorskie z Piotrem Senderem odbyło się w Planecie 11

Olsztyn24
Piotr Sender i Urszula Witkowska (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Multimedialnej Bibliotece Młodych Planeta 11, filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, odbyło się wczoraj (1.04) spotkanie autorskie z Piotrem Senderem na temat książki jego autorstwa - „Rozmowa z Botem”, która ukazała się pod koniec stycznia bieżącego roku nakładem Wydawnictwa Republika. Spotkanie poprowadziła Urszula Witkowska (MBP).

Wydawca o książce:

Julian w dniu swoich czterdziestych urodzin chciałby dostać dwa prezenty: śmierć i rozmowę. Śmierć musi zafundować sobie sam w formie samobójstwa, do rozmowy niestety potrzeba drugiej osoby, choć jeśli jest się samotnym mężczyzną, którego porzuciła rodzina, w dodatku z awersją do ludzi, to od biedy wystarczy komputer i ktoś (coś?) po drugiej stronie monitora. Julek snuje smutną i pełną goryczy opowieść o pustce, w której główne role grają on, jego żona, matka, ojciec, ukochana i przyjaciółka, a żadne z nich nie zasługuje na Oskara. Polska B, plan B – bo nigdy ten zakładany w pierwszej kolejności Julkowi się nie powiódł – i tajemniczy interlokutor Bot, program komputerowy. Chociaż w tej opowieści może się okazać, że to człowiek jest zaprogramowany, a program bardziej ludzki niż to możliwe.
R E K L A M A
banner
Urodzony w 1990 roku Piotr Sender wywodzi się spod Olsztyna. Mieszka w Gdańsku, gdzie ukończył studia na Politechnice Gdańskiej. Pracuje w firmie telekomunikacyjnej, próbując jednocześnie łączyć pisarską pasję z rozwojem zawodowym.

Pierwsze literackie kroki zaczął stawiać w 2009 roku. Rok później pojawiły się jego debiutanckie opowiadania w periodykach internetowych Qfat i Esensja.

Jego ulubionymi gatunkami literackimi są fantastyka i literatura obyczajowa, szczególnie nowa proza polska. Takie również tworzy. Zadebiutował melancholijno-ironicznym obyczajem „Bóg nosi dres (2011)”. Druga jego książka w podobnym gatunku to „Punkhead” (2013), trzecia natomiast - „Po drugiej stronie cienia” (2014) - to powieść z gatunku urban fantasy.

Jego miejscem na ziemi jest Warmia i pewna mała wioska między Augustowem a Suwałkami, gdzie najczęściej znajduje wenę do pisania.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl