Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2016-04-06 19:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Uczestnicy BikeLab pozytywnie zaskoczeni

Olsztyn24
Głos zabiera Mirosław Arczak, olsztyński oficer rowerowy | Więcej zdjęć »
W Olsztynie zakończyło się dwudniowe (5-6.04) w spotkanie uczestników międzynarodowego projektu BikeLab (Rowerowe Laboratorium). Goszczący w stolicy Warmii i Mazur rowerzyści spotkali się dzisiaj z przedstawicielami olsztyńskich mediów i wiceprezydentem miasta Jarosławem Słomą, by podzielić się swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami z pobytu, podczas którego zostali zaznajomieni z olsztyńskimi rozwiązaniami mającymi uczynić miasto bardziej przyjaznym miłośnikom jazdy na rowerze.

W BikeLab biorą udział rowerzyści z Polski, Litwy i Szwecji, na czele z jego pomysłodawcą i liderem Colinem Hale ze szwedzkiego Växjö. Partnerem Olsztyna w tym przedsięwzięciu jest również litewska Kłajpeda, którą ta licząca 13 osób grupa (w tym 5 osób ze Szwecji i 4 osoby z Litwy) wizytowała na początku bieżącego roku (wyprawa do Szwecji planowana jest na maj).

Olsztyńską delegację tworzą:
R E K L A M A
banner
» Mirosław Arczak (oficer rowerowy Urzędu Miasta Olsztyna)
» Dorota d`Aystetten (asystentka Prezydenta Olsztyna ds. specjalnych projektów społecznych)
» Marian Jurak (prezes Warmińsko-Mazurskiego PTTK w Olsztynie)
» Milan Rzepkowski (reprezentuje Urząd Marszałkowski, brał udział w tworzeniu trasy Green Velo). 

Najważniejszym celem projektu prowadzonego przy wsparciu Instytutu Szwedzkiego, Uniwersytetu Linneusza, organizacji Macken z Växjö i organizacji Du Ratai z Kładjpedy jest wypracowanie skutecznych sposobów promowania jazdy na rowerze wśród mieszkańców uczestniczących w projekcie miast. Inicjatywa akcentuje zalety rowerów: oszczędność czasu i pieniędzy, korzyści zdrowotne, pozytywny wpływ komunikacji rowerowej na miejską przestrzeń, szeroka dostępność - w tym dla dzieci, młodzieży oraz seniorów.

Wizytę rowerowej grupy w stolicy Warmii i Mazur zaplanowano na 2 dni. Wczoraj (5.04) goście wybrali się na kilkugodziną wycieczkę szlakiem rowerowych inwestycji miejskich, podczas której zapoznali się z lokalnymi warunkami stworzonymi rowerzystom. Dzisiaj natomiast goście spotkali się w kapitanacie CRS „Ukiel”, gdzie między innymi omówili zaobserwowane rozwiązania i możliwości ich ewentualnej implementacji na rodzimym gruncie.

Rowerzyści podzielili się także z dziennikarzami swoimi wrażeniami. Między innymi pochwalili pomysł powołania miejskiego oficera rowerowego oraz mnogość infrastruktury rowerowej. Goście nie mogli się też nachwalić samego centrum „Ukiel”, odwagi do przywrócenia tramwajów w mieście i uruchomienia miejskiego budżetu obywatelskiego.       

Więcej na temat wniosków i spostrzeżeń uczestników BikeLab prezentujemy w zapisie wideo rozmowy. Zapraszamy do jej obejrzenia.

Projekt w całości jest finansowany przez Instytut Szwedzki. To pozwala na pełne pokrycie wszelkich kosztów związanych z pobytem przedstawicieli Olsztyna na Litwie i w Szwecji.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~M.Arczak / 2016-04-06 23:48
Dziękujemy Redakcji za przyjęcie zaproszenia od uczestników projektu i zamieszczenie relacji ze spotkania. W sprawie projektu można pisać na adres: arczak.miroslaw@olsztyn.eu
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Spotkanie z uczestnikami projektu BikeLab w Olsztynie

»

06-04-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl