Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-04-19 13:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Społecznicy przekonują władze województwa do optymalizacji połączeń kolejowych na Warmii i Mazurach

Olsztyn24
Spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Członkowie warszawskiej fundacji Centrum Zrównoważonego Transportu uważa, że po Warmii i Mazurach może jeździć o 29% pociągów więcej niż obecnie przy nieznacznie wyższej dotacji do przewozów z budżetu województwa. Możliwości optymalizacji przewozów regionalnych opisali w specjalnym raporcie, który wraz z petycją podpisaną przez 2104 osoby przekazali dzisiaj (19.04) całonkowi zarządu województwa warmińsko-mazurskiego Marcinowi Kuchcińskiemu.

Zdaniem ekspertów CZT więcej połączeń uzyskano by przez poprawę wykorzystania istniejących zasobów - taboru i personelu. Mimo większej liczby pociągów, każdego dnia w ruchu byłoby o 5 składów mniej niż obecnie.

Najwięcej pociągów przybyłoby na odcinkach:
R E K L A M A
banner
» Olsztyn - Nidzica (9 par dziennie zamiast 4)
» Olsztyn - Dobre Miasto (8 par zamiast 3)
» Olsztyn - Szczytno (11 par zamiast 8)
» Iława - Działdowo (5 par zamiast 3)

Pociągi jeździłyby też bardziej równomiernie, w stałych taktach przez cały dzień, bez wielogodzinnych luk.

Propozycja propozycja społeczników ma dość istotny mankament, wymagałaby zwiększenia dotacji samorządu województwa do przewozów regionalnych, a także zmiany zawartej w ubiegłym roku pięcioletniej umowy samorządu wojewodztwa z Przewozami Regionalnymi. Dlatego też dwukrotne już na pisemne propozycje CZT Urząd Marszałkowski odpowiedział odmownie.

Dzisiaj przedstawiciele Centrum Zrównoważonego Transportu podjęli trzecią próbę przekonania zarządu województwa do swojej propozycji, jak się wydaje - również nieskuteczną. Marcin Kuchciński przyjął delegatów, przyjął od nich raport i petycję deklarując dokładne zapoznanie się do dokumentami, jednakże jego wypowiedzi raczej nie pozostawiają wątpliwości, że rozwiązania proponowane przez CZT nie zostaną wprowadzone w życie.

Więcej o sprawie na dołączonym do tej informacji filmie wideo.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~Stefan / 2016-04-19 14:28
Wszystko co przyniesie korzyść mieszkańcom regionu jest pozytywne. Wypada tylko żałować, że "społecznicy" którzy składają projekty, które mają służyć mieszkańcom Warmii i Mazur reprezentują warszawską fundację Centrum Zrównoważonego Transportu. Lokalnie brakuje nam społeczników? Czy może Ci warszawscy mają własny interes w tym, aby zwiększyć ilość połączeń kolejowych w naszym regionie? Szkoda, że nie wymieniono z imienia i nazwiska ekspertów firmujących opracowanie zwiększenia połączeń.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
CZT proponuje optymalizację połączeń kolejowych na Warmii i Mazurach

19-04-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl