Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2016-04-21 18:10 | Rozmiar tekstu: A A A

„Gastronomik” otworzył drzwi przed gimnazjalistami

Olsztyn24
Dzień otwarty w Zespołe Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Wczoraj w Galerii Warmińskiej, dzisiaj (21.04) w szkolnym budynku z pracowniami technologicznymi nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie zachęcali gimnazjalistów do podjęcia nauki w tej szkole. Chętnych do zapoznania się z ofertą edukacyjną „Gastronomika” nie brakowało. Nie zabrakło też pozytywnych wrażeń, bo goście nie tylko mogli zobaczyć nowoczesne pracownie, ale także to, co się w nich dzieje.  

- Jestem bardzo zadowolona z tego, co dzisiaj działo się w naszej szkole - mówi Małgorzata Świech-Twarowska, dyrektor ZSGS. - Po pierwsze - odwiedziła nas nadspodziewanie duża liczba gimnazjalistów, nie tylko z Olsztyna, ale również z okolicznych miejscowości. Przyjechali w grupach zorganizowanych, przyszli z rodzicami, a także indywidualnie, żeby zobaczyć, jak funkcjonuje „Gastronomik”. Po drugie - cieszymy się, że nasi uczniowie mogli zaprezentować gościom swoje umiejętności, po raz pierwszy bowiem połączyliśmy Dzień otwartych drzwi z konkursami zawodowymi dla uczniów pod wspólnym hasłem „Trzy w jednym”.

Uczniowie starszych klas ZSGS rywalizowali w konkursie cukierniczym i kelnerskim, a uczniowie klas pierwszych - w konkursie pod nazwą „Na ostrzu noża”. Zadaniem cukierników było przygotowanie „wiosennego” ciastka, kelnerzy musieli profesjonalnie nakryć restauracyjny stół, zaś kandydaci na kucharzy kroili warzywa w sposób określony przez jurorów.
R E K L A M A
banner
- Uważam, że połączenie Dnia otwartego z konkursami zawodowymi dla naszych uczniów było przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę” - mówi dyrektor Świech-Twarowska. - To pozwoliło nam nie tylko pokazać, jak funkcjonuje szkoła, ale przede wszystkim jakimi umiejętnościami mogą się pochwalić uczniowie, nawet w pierwszej klasie. Ponieważ mamy tutaj i technikum, i zawodówkę, jest u nas miejsce dla każdego. Każdy może liczyć, że osiągnie sukces w wybranej przez siebie branży.

 Jurorami w konkursach byli m.in.: Dariusz Struciński - szef kuchni Hotelu Anders w Starych Jabłonkach, Krzysztof Gradzewicz - szef Spiżarni Warmińskiej, Jacek Klucznik - zastępca dyrektora ds. gastronomii Hotelu Warmiński w Olsztynie, Dorota Sobotka - kierownik restauracji Hotelu Omega i Tomasz Aleksandrowicz z cukierni Tortex w Olsztynie. Co ważne, większość jurorów zdobywała zawód właśnie w olsztyńskim „Gastronomiku”. I poczytuje to sobie za honor.

- To dla nas bardzo miłe, że mamy takich absolwentów, że przyznają się do naszej szkoły, a nawet podkreślają, że są z ukończenia naszej szkoły są bardzo dumni - mówi Małgorzata Świech-Twarowska. - Nieocenione jest również to, że ci absolwenci przychodzą do nas i proponują pracę naszym absolwentom, a swoim młodszym kolegom, bo wiedzą, że stąd wychodzą fachowcy.

To czy pozytywne opinie o szkole ze strony jej absolwentów i wrażenia wyniesione przez gimnazjalistów z dzisiejszej wizyty w ramach Dnia otwartego przełożą się na dużą liczbę nazwisk w dziennikach lekcyjnych ZSGS, okaże się za nieco ponad dwa miesiące, po zakończeniu rekrutacji do olsztyńskich szkół ponadgimnazjalnych. Dyrekcja szkoły jest dobrej myśli.
 
- Mam nadzieję, że gimnazjaliści chętnie przyjdą do nas się uczyć - mówi dyrektor Świech-Twarowska. - Ja nie mówię, że u nas jest łatwo i przyjemnie, bo trzeba też i ciężko popracować, ale za to jak spektakularne mogą być efekty tej pracy! Liczymy, że absolwenci gimnazjów świadomie wybiorą swoją przyszłość i zwiążą ją z zawodem kucharza, cukiernika czy kelnera.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Dzień otwarty w Zespole Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie (1)

»

21-04-2016

image
Dzień otwarty w Zespole Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie (2)

»

21-04-2016

image
Dzień otwarty w Zespole Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie (3)

»

21-04-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl