Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MP | 2016-04-28 21:09 | Rozmiar tekstu: A A A

Młodzież odpowiedzialna społecznie uświadamiała olsztynianom zagrożenia płynące z nadmiernego hałasu

Olsztyn24
Młodzież z TEB Edukacja na ulicach Olsztyna | Więcej zdjęć »
Na hałas negatywnie wpływający na zdrowie jest narażonych 44% Europejczyków. To drugi największy problem ekologiczny Unii Europejskiej, po zanieczyszczeniu powietrza. Dlatego też młodzież z Technikum TEB Edukacji w poniedziałek (25.04) wyruszyła na ulicę uświadomić mieszkańcom zagrożenia płynące z nadmiernego hałasu.

- Uczniowie z własnoręcznie przygotowanymi transparentami zaczepiali przechodniów i wręczali im ulotki informujące o szkodliwości hałasu - mówi nauczyciel Marceli Potasznik. - Była to również okazja do integracji młodzieży z nauczycielami szkoły. Pomysł zrodził się u naszych uczniów, którzy wspólnie z wychowawcami stworzyli transparenty.

Akcja, która odbyła się w ramach programu Szkoła Odpowiedzialnie Społecznie S.O.S, była szkolnymi obchodami Międzynarodowego Dnia Świadomości Zagrożenia Hałasem. Święto to zostało ustanowione przez Ligę Niedosłyszących w celu zwrócenia uwagi na powszechne występowanie hałasu w życiu ludzi, jego wpływu na zdrowie oraz zwiększaniu świadomości występowania tego szkodliwego zjawiska. Święto jest obchodzone co roku na świecie i przypada w kwietniu. Początkowo jego data była ruchoma i przypadało ono zazwyczaj w ostatnią środę kwietnia, aż do roku 2006, kiedy to ustalono ją na 25 kwietnia.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl