Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-05-05 19:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystawę „Rosarium” otwarto w Olsztyńskim Planetarium

Olsztyn24
Wernisaż wystawy „Rosarium” w Olsztyńskim Planetarium | Więcej zdjęć »
Prawie 50 poddanych komputerowej obróbce fotografii róż znalazło się na wystawie zatytułowanej „Rosarium”, zorganizowanej przez Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. Wernisaż wystawy, której autorem jest Erazm Wojciech Felcyn z Gdańska, otwarto dzisiejszego (5.05) popołudnia w holu planetarium.

Erazm Wojciech Felcyn – z urodzenia (1946) jest bydgoszczaninem, droktorem inżynierem chemikiem, współwłaścicielem i członkiem zarządu firmy CREON z Gdańska. Prywatnie jest miłośnikiem róż. W latach 1964-1966 był fotoreporterem, a następnie - w latach 1966-1968 - redaktorem naczelnym Ilustrowanego Magazynu Studentów Politechniki Gdańskiej „Kronika Studencka”. W latach 1970-1976 był członkiem Sekcji Wystawienniczej Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Od 2005 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików od 2005, aktualnie jest przewodniczącym Komisji Artystycznej Okręgu Gdańskiego.

Zadebiutował w 1965 r. indywidualną wystawą „Na szlaku” w jednym z klubów studenckich Gdańska. W kolejnych latach uczestniczył w wielu wystawach w kraju i na świecie zdobywając szereg medali i wyróżnień. Wiele jego zdjęć znajduje się w kolekcjach muzealnych i prywatnych.
R E K L A M A
banner
Jest autorem licznych prac łączących cechy klasycznej fotografii i grafiki cyfrowej. Wykorzystując technikę cyfrową do przetwarzania starych negatywów stworzył galerię portretów ludzi związanych z Politechniką Gdańską, a także kolekcje portretów kaszubskich z lat 1968-1972 i wystawę „Bliscy Nieznajomi – Sopot ’70”. W latach 2003-2011 zrealizował wystawę „Inwazja – subiektywny portret śmieci” – była ona eksponowana również w Olsztyńskim Planetarium.

Prace prezentowanej aktualnie w Olsztyńskim Planetarium kolekcji „Rosarium” ( 2014–2015) mają również charakter bardzo subiektywny, odbiegający od naturalistycznego przedstawienia fotografowanych obiektów.

Wystawę „Rosarium” będzie można oglądać do początków czerwca. Wówczas planetarium zaprosi na kolejną ekspozycję fotografii - tym razem nieprzetworzonych komputerowo. Będą to fotografie nagrodzone podczas tegorocznej edycji BZ WBK Press Foto.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wernisaż wystawy „Rosarium” w Olsztyńskim Planetarium

»

05-05-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl