Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Anna Kopacz/d. | 2016-06-04 14:52 | Rozmiar tekstu: A A A

Spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem odbyło się na olsztyńskim zamku

Olsztyn24
Od prawej: Prof. Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprosiła wczoraj (3.06) olsztynian na spotkanie z wyjątkową osobą - profesorem Jerzym Bralczykiem. Spotkanie poprowadzone przez Michała Ogórka miało miejsce w Salach Kopernikowskich Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Wydarzenie odbyło się w ramach VIII Wojewódzkiego Zlotu Moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki.
 

Rozmowa obu panów przebiegała w miłej atmosferze i co raz pobudzała do śmiechu licznie zgromadzoną publiczność. Dyskutowano m.in. o języku polskim, słowach, zapożyczaniu ich z innych języków, o zagrożeniach dla polszczyzny. Profesor mówił także o tym, że język polski się zmienia i jest elastyczny oraz o grupach wzorotwórczych - tych, które mają duży wpływ na język polski.

Obszerny fragment spotkania zarejestrowaliśmy na filmie wideo, który wkrótce udostępnimy.

 
R E K L A M A
banner
******

Prof. Jerzy Bralczyk – językoznawca, specjalista w zakresie języka mediów, polityki i reklamy. Wykłada w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Zasiada w Prezydium Rady Języka Polskiego PAN oraz jest członkiem Polskiego Towarzystwa Językoznawczego, Komitetu Językoznawstwa PAN, Rady Etyki i Ładu Informacyjnego przy Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i Collegium Invisibile. Jest komentatorem, autorem programów telewizyjnych i audycji radiowych oraz autorem wielu publikacji książkowych i artykułów cieszących się wyjątkową popularnością. Posiada największą na świecie kolekcję wydań „Pana Tadeusza”. Zna na pamięć naszą epopeję narodową.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w olsztyńskim zamku

»

03-06-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.