Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-06-11 19:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Mistrzowie Świata w paraolimpijskiej klasie Skud 18 są z Olsztyna

Olsztyn24
Konferencja prasowa w sali senatu OSW | Więcej zdjęć »
Monika Gibes i Piotr Cichocki, trenowani przez Grzegorza Prokopowicza, w ostatnim czasie dwukrotnie zdobyli tytuły Mistrzów Świata w paraolimpijskiej klasie Skud 18. O swoich sukcesach i planach na najbliższe miesiące niepełnosprawni żeglarze z Akademickiego Klubu Sportowego Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego mówili dzisiaj (11.06) podczas spotkania z dziennikarzami w macierzystej uczelni.

Poruszająca sie na wózku Monika Gibes pełni na jachcie rolę sternika. Dużo bardziej od niej doświadczony Piotr Cichocki, który niepełnosprawności nabawił się podczas żeglarskiego wyścigu dookoła świata, jest „załogantem”. Razem pływają od dwóch lat. Szybko doszli do światowych sukcesów. Już pod koniec ubiegłego roku uzyskali kwalifikację do igrzysk paraolimpijskich, które w tym roku odbędą się we wrześniu w Rio de Janeiro. Pod koniec maja br. olsztyńscy żeglarze wygrali rozgrywane w Holandii Mistrzostwa Świata w klasie Skud 18. Kilka dni temu ponownie stanęli na podium drugiej serii Mistrzostw Świata w tej samej klasie, również rozgrywanych w Holandii.

Trzeba dodać, że sukcesy niepełnosprawnych żeglarzy z Olsztyna nie mają precedensu w polskim żeglarstwie paraolompijskim. Polska także do tej pory nie miała swojego reprezentanta w Igrzyskach Paraolimpijskich w żeglarskiej klasie Skud 18. Skud 18 to swoista „formuła I” w żeglarstwie paraolimpijskim. Używane przez niepełnosprawnych żeglarzy łodzie niewiele ustępują w osiągach najszybszym żaglówkom na świecie - 47-erom.
R E K L A M A
banner
Więcej o żeglarskich sukcesach olsztynian w naszej wideorelacji z konferencji prasowej w Olsztyńskiej Szkole Wyższej.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Mistrzowie Świata w żeglarstwie osób niepełnosprawnych z OSW

11-06-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl