Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2016-06-11 23:55 | Rozmiar tekstu: A A A

Piknik z Kłobukiem odbył się w Parku Centralnym

Olsztyn24
Podczas gry trzeba się było wykazać m.in. zdolnościami plastycznymi | Więcej zdjęć »
Nieciekawa pogoda nie była żadną przeszkodą dla młodych olsztynian i ich rodziców oraz opiekunów w udziale w kolejnej edycji jednej ze sztandarowych imprez organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Olsztynie w ramach Dni Literatury Dziecięcej - Pikniku z Kłobukiem. Tegoroczna edycja zabawy obyła się dzisiaj (11.06) w Parku Centralnym w Olsztynie.

Jak co roku, powodzeniem cieszyła się gra terenowa przygotowana przez bibliotekarzy, która polegała na przemierzeniu przez uczestników „uzbrojonych” w kartę gry z polami na pieczątki trasy, na której ustawione były różnorodne stoiska. Aby uzyskać pieczątki, należało rozwikłać zagadki i wykonać nietypowe zadania. Wszyscy, którym udało się je wypełnić, na koniec gry otrzymali nagrody.

Oprócz zadań przygotowanych przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, w programie imprezy znalazły się również: „Warmińska gawęda” Edwarda Cyfusa, występ Teatru Form Niezależnych Korzunowicz oraz pokaz tradycyjnego tańca warmińskiego w wykonaniu grupy dziecięcej Zespołu Pieśni i Tańca „Warmia”. Dodatkowo odbyły się spotkania z Arkadiuszem Szarańcem („Skarby warmińskiej przyrody”) i Tomaszem Sowińskim („Tajemnice Warmii i Mazur”) na scenie przy fontannie. Hitem pikniku było stanowisko z pokazowym ulem i żywymi pszczołami, przy którym można było poszerzyć swoją wiedzę na temat tych wielce pożytecznych owadów i spróbować różnych rodzajów miodu.
R E K L A M A
banner
Piknik z Kłobukiem jest kontynuacją realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną projektu „Antologia Warmińska”. Jego celem jest promocja legend i literatury Warmii i Mazur, głównie wśród najmłodszych czytelników.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Piknik z Kłobukiem 2016 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie (1)

11-06-2016

image galeria
Piknik z Kłobukiem 2016 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie (2)

11-06-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl