Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Krzysztof Kozłowski | 2016-06-13 20:29 | Rozmiar tekstu: A A A

Szablistki UKS „Hajduczek” 5. drużyną w Polsce, Klaudia Malgrem tuż za podium

Olsztyn24
Mistrzostwa Polski Młodzików w szabli w Koninie (fot. UKS Hajduczek - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Na Mistrzostwa Polski Młodzików w szabli do Konina przyjechało 156 zawodników, by walczyć o tytuł mistrza Polski. Wśród nich 14-osobowa ekipa z olsztyńskiego klubu UKS „Hajduczek”. Podczas dwudniowych zawodów odbył się turniej indywidualny i drużynowy.

Pierwszego dnia szabliści rywalizowali o indywidualny tytuł mistrza Polski. Wśród 77 zawodników na planszach walczyło ośmiu szermierzy z „Hajduczka”: Oliwier Kowalski, Piotr Kozłowski, Filip Kusak, Oskar Kusak, Paweł Pazerski, Krzysztof Rychta, Kacper Staniszewski i Szymon Błaszkiewicz-Kumar.

- Dla części z nich były to pierwsze zawody. Trenują od niedawna, ale ważne jest, że nie  boją się rywalizować z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami - zauważa trener UKS „Hajduczek”, Adam Sobczyk.
R E K L A M A
banner
Po walkach grupowych do pucharów zakwalifikowało się pięciu zawodników: Oliwier Kowalski, Piotr Kozłowski, Filip Kusak, Oskar Kusak, Krzysztof Rychta. Pierwsze walki pucharowe przegrali: Oliwier Kowalski z Filipem Pachlą (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 3:15 i Oskar Kusak z Bartoszem Ruszczykiem (Dragon Łódź) 4:12.

W pierwszej fazie play off swoją walkę wygrał Piotr Kozłowski pokonując znacznie  wyżej sklasyfikowanego Kacpra Zabiegałę z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego 12:11.

- Piotr zrobił coś, co rzadko komu może się udać. Przegrywał już ze swoim przeciwnikiem 11:6. Jednak zmobilizował się i przeprowadził kilka bardzo udanych natarć. W ostatniej akcji zaryzykował, złapał zasłonę i odpowiedział celnym trafieniem, wygrywając ostatecznie walkę o najlepszą 32. mistrzostw - komentuje Adam Sobczyk.

W kolejnej pucharówce Piotr uległ Wojciechowi Burbule, który zakończył zawody na 8. miejscu.

Pierwszą fazę pucharów przeszedł pomyślnie Filip Kusak, pokonując Bartosza Zielińskiego z UKS Szabla Brzoza 12:3. Jednak w walce o 32. Musiał uznać wyższość Krzysztofa Kajora z Pałacu Młodzieży Katowice, który okazał się 7. zawodnikiem mistrzostw.

Najlepiej wypadł na zawodach Krzysztof Rychta, pokonując Jacka Zawala (AZS Poznań) 12:3, Kamila Sikorskiego (KKSZ Konin) 12:7. Jednak w walce o najlepszą ósemkę turnieju uległa Sebastianowi Glancy (KKSZ Konin) 10:12.

- Pięciu zawodników w pucharach, dwóch wśród najlepszej 32 turnieju i 10 miejsce Krzysztofa, to naprawdę dobry wynik - ocenia trener UKS „Hajduczek”.

Do rywalizacji dziewcząt przystąpiło 78 zawodniczek z 14 klubów, wśród nich 6 szablistek z „Hajduczka”: Pola Domżalska, Nina Kondrusik, Aniela Kozłowska, Klaudia Malgrem, Amelia Marczuk i Alicja Woźniak. Po fazie grupowej do fazy play off zakwalifikowały się: Pola Domżalska, Nina Kondrusik, Aniela Kozłowska, Klaudia Malgrem i Amelia Marczuk.

Pierwsze walki pucharowe przegrały: Pola Domżalska z Aischą HadjBachir (KKSZ Konin) 5:12, Nina Kondrusik z Zuzanną Poradą (TMS Sosnowiec) 3:12 i Aniela Kozłowska z Zuzanną Wróbel (AZS AWF Warszawa) 7:12.

Najlepiej w turnieju poradziła sobie Klaudia Malgrem, pokonując: Zofię Kidawę (TMS Sosnowiec) 12:6, Emilię Myrtę (TMS Sosnowiec) 12:2 i Martę Laskowską (AZS AWF Warszawa) 12:7, znajdując się w najlepszej ósemce turnieju. W walce o medal przegrała jednak z Julią Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 7:12.

- Dziewczęta zaprezentowały się naprawdę dobrze. Najstarsze zawodniczki na mistrzostwach urodziły się w 2002 r. Klaudia i Pola to 2003 rocznik, Nina 2004, a Aniela i Alicja 2005. One mają jeszcze czas na sukcesy. Na razie zdobywają  doświadczenie - wyjaśnia Adam Sobczyk.

Drugiego dnia odbył się turniej drużynowy, w którym wzięło udział w sumie 31 zespołów - 15 dziewcząt i 16 chłopców. W rywalizacji drużyn najważniejszy jest pierwszy pojedynek, kiedy zawodnicy walczą o wejście do grupy najlepszych ośmiu zespołów mistrzostw.
Szabliści UKS „Hajduczek” I (Krzysztof Rychta, Piotr Kozłowski, Filip Kusak) przegrali z drużyną AZS AWF Warszawa 28:36, zamykając sobie drogę do medalu. Ale wszystkie następne walki wygrali, pokonując drużyny klubów: UKS 13 Białystok 36:17, UKS Szabla Brzoza 36:29 i KKSZ Konin II 36:28, zajmując ostatecznie 9. miejsce.

- Na lokacie zważył pierwszy pojedynek. W każdym kolejnym chłopcy prezentowali się znakomicie, pewnie pokonując kolejnych rywali - mówi Adam Sobczyk.

Znakomicie zaprezentowała się drużyna dziewcząt w składzie: Klaudia Malgrem, Amelia Marczuk i Aniela Kozłowska. Już w pierwszej potyczce pokonały one zespół Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego 36:31 z wicemistrzynią Polski Julią Cieślar. W ostatniej walce spotkała się z nią Aniela Kozłowska.

- Mimo dużej presji psychicznej, że walczy z tak dobrą zawodniczką, potrafiła opanować emocje i doprowadzić drużynę do zwycięstwa - komentuje trener.

Podczas turnieju szablistki Hajduczka pokonały jeszcze zespoły: AZS AWF Warszawa II 36:31 i Dragon Łódź 36:33 z mistrzynią Polski Roksaną Bartosz.

- Tym razem walkę kończyła Klaudia Malgrem. I podobnie jak Aniela zachowała się jak zawodowy sportowiec. Nie dała szans mistrzyni Polski - mówi Adam Sobczyk.

Szablistki z Olsztyna uległy jedynie zespołowi TMS Sosnowiec I (który wywalczył złoty medal), zajmując ostatecznie 5. miejsce.

Krzysztof Kozłowski

******

Rywalizacja indywidualna

Chłopcy:
1. miejsce - Szymon Hryciuk (Pałac Młodzieży Katowice)
2. miejsce -Bartosz Ruszczyk (Dragon Łódź)
3. miejsce - Jakub Dzierniejko (UKS 13 Białystok
3. miejsce -Sebastian Glanc (KKSZ Konin)
...
10. miejsce - Krzysztof Rychta (UKS Hajduczek Olsztyn)
25. miejsce - Filip Kusak (UKS Hajduczek Olsztyn)
32. miejsce - Piotr Kozłowski (UKS Hajduczek Olsztyn)
60. miejsce - Oliwier Kowalski (UKS Hajduczek Olsztyn)
61. miejsce - Oskar  Kusak (UKS Hajduczek Olsztyn)
75. miejsce - Kacper Staniszewski (UKS Hajduczek Olsztyn)
75. miejsce - Paweł Pazerski(UKS Hajduczek Olsztyn)
77. miejsce - Szymon Błaszkiewicz-Kumar (UKS Hajduczek Olsztyn)

Dziewczęta:
1. miejsce - Roksana Bartosz (Dragon Łódź)
2. miejsce - Julia Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
3. miejsce - Natalia Gałecka (AZS AWF Warszawa)
3. miejsce - Emilia Rowińska (AZS AWF Warszawa)
...
8. miejsce - Klaudia Malgrem(UKS Hajduczek Olsztyn)
17. miejsce - Dominika Trager (UKS Riposta)
33. miejsce - Aniela Kozłowska (UKS Hajduczek Olsztyn)
35. miejsce - Anita Zaręba (UKS Riposta)
38. miejsce - Amelia Marczuk (UKS Hajduczek Olsztyn)
45. miejsce - Nina Kondrusik(UKS Hajduczek Olsztyn)
51. miejsce - Pola Domżalska (UKS Hajduczek Olsztyn)
77. miejsce - Alicja Woźniak (UKS Hajduczek Olsztyn)

Rywalizacja drużynowa

Chłopcy:
I miejsce -Zagłębiowski Klub Szermierczy
II miejsce - Pałac Młodzieży Katowice
III miejsce -KKSZ Konin
...
9 miejsce - UKS Hajduczek I
16 miejsce - UKS Hajduczek II

Dziewczęta

I miejsce -TMS Sosnowiec I
II miejsce -UKS 13 Białystok
III miejsce - TMS Sosnowiec II
...
5. miejsce - UKS Hajduczek I

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl