Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-06-15 21:58 | Rozmiar tekstu: A A A

W rok zdobyli umiejętności profesjonalnego kucharza

Olsztyn24
Wspólne zdjęcie na zakończenie kursu kwalifikacyjnego | Więcej zdjęć »
Po tym, jak z systemu edukacyjnego zniknęły szkoły zawodowe dla dorosłych, osoby po „osiemnastce” mogą zdobyć zawód lub podnieść swoje umiejętności w ramach kwalifikacyjnych kursów zawodowych subwencjonowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W Olsztynie ścieżki w tym zakresie przetarł Zespół Szkół Budowlanych. We wrześniu ubiegłego roku pierwszy kurs kwalifikacyjny w kwalifikacji T.6 „Sporządzanie potraw i napojów” ruszył w Zespole Szkół Gastronomiczno-Spożywczych. Dzisiaj (15.06) uczestnicy kursu odebrali zaświadczenia o jego ukończeniu.

- Na kurs przyjęliśmy 30 osób, do końca dotrwało aż 25! - mówi Małgorzata Świech-Twarowska, dyrektor ZSGS w Olsztynie. - Determinacja uczestników była więc wielka. Cieszy mnie również fakt, że niektórzy z uczestników kursu mieli prawie 100% frekwencję. To bardzo dużo przy takim systemie kształcenia.

W programie kursu było aż 650 godzin zajęć teoretycznych, ale przede wszystkim praktycznych. Zajęcia odbywały się dwa, trzy razy w miesiącu, w piątkowe popołudnia i soboty. Kursanci gotowali, piekli, smażyli, ale także zdobywali wiedzę teoretyczną z zakresu zasad żywienia czy zawodowego języka obcego.
R E K L A M A
banner
Uczestnikami kursu były głównie panie, ale było też dwóch panów.

- Uczestnicy kursu to osoby, które albo chcą zmienić pracę na pracę w gastronomii, albo pracują już w gastronomii, np. w szkolnych stołówkach, czy barach, i chcą się doskonalić - mówi dyrektor Świech-Twarowska. - Ale są też osoby, dla których gotowanie jest pasją i chcą dalej tę pasję rozwijać.

Kropką nad „i” będzie egzamin przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną. Pozytywny wynik egzaminu da formalne upoważnienie do wykonywania zawodu kucharza. Kilka osób spośród dzisiejszych absolwentów zdecydowało się na przystąpienie do takiego egzaminu.

Pierwszy w historii Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych kurs kwalifikacyjny spodobał się pedagogom. 1 czerwca ogłosili więc nabór na dwa kolejne kursy kwalifikacyjne.

- Od września uruchamiamy kurs cukierniczy i kolejną edycję kursu kucharskiego - informuje Małgorzata Świech-Twarowska. - Będą to kursy z poziomu zasadniczej szkoły zawodowej - dodaje. 

Informacje na temat organizowanych przez ZSGS kursów kwalifikacyjnych można znaleźć na stronie internetowej szkoły. Jak twierdzi dyrektor Świech-Twarowska zainteresowanie zdobyciem kwalifikacji cukiernika i kucharza jest duże. Zostało już niewiele wolnych miejsc. Rekrutacja trwa tylko do 1 lipca. Dodajmy jeszcze, że kursy kwalifikacyjne są bezpłatne.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Zakończenie kwalifikacyjnego kursu zawodowego w ZSGS w Olsztynie

15-06-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl