Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf. pras. | 2016-06-17 16:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Niemiecka promocja województwa i regionalnego portu lotniczego

Olsztyn24
Spotkanie promocyjne w Berlinie (fot. UM - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Potencjał turystyczny Warmii i Mazur, możliwości połączeń lotniczych i możliwości współpracy z touroperatorami z Niemiec zostały zaprezentowane na spotkaniu promocyjnym, które odbyło się dzisiaj (17.06) w siedzibie zagranicznego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Berlinie.

Spotkanie było efektem współpracy, która na początku 2016 roku została nawiązana pomiędzy Uniwersytetem w Monachium (Wydziałem Geografii), Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim oraz Warmińsko-Mazurską Regionalną Organizacją Turystyczną. W tym czasie przeprowadzono badania marketingowe na obszarze Bawarii, Zagłębia Ruhry oraz Berlina – ankieta zawierała pytania dotyczące produktów turystycznych Mazur, połączeń lotniczych z Regionalnym Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury oraz ewentualnej współpracy z branżą turystyczną z województwa. W badaniu wzięło udział ponad 2,5 tys. firm.

Przybyłych na konferencję gości przywitał Marcin Kuchciński z zarządu województwa, który przedstawił walory turystyczne Warmii i Mazur i dodał, że nasz region to miejsce idealne nie tylko do spędzenia wakacji, ale i do codziennego życia i prowadzenia biznesu.
R E K L A M A
banner
– Sześć miesięcy temu, podczas uroczystego otwarcia portu lotniczego Olsztyn-Mazury usłyszałem, że nasz region jest bardzo pięknym miejscem, ale trudno do niego dotrzeć - mówił podczas dzisiejszego spotkania. – Od tego czasu sporo się zmieniło, bo dzięki lotnisku Warmia i Mazury otworzyły się na świat. Mamy już trzy krajowe połączenia [Kraków, Wrocław, Warszawa – red.], dwa do Niemiec [Berlin, Monachium – red.] oraz do Anglii [Londyn – red.]. W naszym regionie odbywają się imprezy kulturalne czy sportowe nie tylko o zasięgu ogólnopolski, ale również światowym. Jednak nie tylko skupiamy się na przyciągnięciu turystów, bowiem inwestują u nas firmy o światowej renomie. Serdecznie Państwa do nas zapraszam, byście sami przekonali się o naszej gościnności, z której przecież słyniemy.

Uczestnicy dzisiejszego spotkania zapoznali się z projektem turystycznym „Samolotem na Mazury”, który zaprezentował Jarosław Klimczak, prezes Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz Robert Wróbel z biura turystyki biznesowej Convention Bureau Mazur. Projekt polega m.in. określeniu głównych kierunków przyjazdów turystycznych, określeniu liczby turystów, zainteresowanych lotami, podpisaniu umów z touroperatorami czy przygotowaniu portalu z rezerwacjami dla turystów.

– Mamy nadzieję, że te spotkanie to udany początek naszej współpracy z niemiecką branżą turystyczną – mówił Jarosław Klimczak. - Chcemy dzisiaj zebrać informacje i opinie na temat naszego produktu. Te połączenia to jedynie początek funkcjonowania tego portu lotniczego. Naszym zamiarem jest, by z poszczególnymi landami w Niemczech były połączenia czarterowe. Mówimy tutaj oczywiście o przyszłorocznym sezonie. Na Mazurach jest najwyższa jakość za rozsądną cenę. Chcemy przekonać Państwa, że pobyt w hotelu i przelot będzie porównywalny do ceny pobytu i przejazdu autokarem. Przede wszystkim jest to duża oszczędność czasu.

Z kolei Marcin Siczek z Uniwersytetu w Monachium omówił wyniki badania, przeprowadzonego wśród firm z niemieckiej branży turystycznej. 

– Jeżeli chodzi o wyniki badań to wyniki wyglądają następująco, chociaż przedstawię je jedynie w dużym skrócie – przedstawiał reprezentant uczelni. – Ponad 60 procent, do których trafiły ankiety sprzedaje bądź sprzedawało wycieczki na Mazury. Ten region wśród Niemców znany jest przede wszystkim z natury, tzn. z lasami, jeziorami, ciszą i spokojem. I na bazie tych wartości należy stworzyć bardziej precyzyjne oferty. Obecnie Mazury znane są starszym mieszkańców poszczególnych landów i ta tendencja musi się zmienić. Trzeba położyć większy nacisk, by tym regionem zainteresowały się również inne grupy. Mam tutaj na myśli rodziny, młode pary, singli czy np. zainteresowanych uprawianiem sportów wodnych.

Rozmowy o współpracy z polskiej i niemieckiej branży turystycznej kontynuowane będą za kilka dni – kolejne spotkanie, tym razem Monachium, odbędzie się 21 czerwca. W wydarzeniu weźmie udział m.in. Sylwia Jaskulska z zarządu województwa warmińsko-mazurskiego.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.