Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-06-18 11:46 | Rozmiar tekstu: A A A

W Kętrzynie wyłoniono najlepszych w Polsce strażników granicznych

Olsztyn24
Zawody o tytuł „Najlepsi w Straży Granicznej” w Kętrzynie | Więcej zdjęć »
Trzy dni (15-17.06) trwały w Kętrzynie ogólnopolskie zawody o tytuł „Najlepsi w Straży Granicznej”. Najlepsi okazali się funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, a drugie miejsce wywalczył zespół z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Do walki stanęło 11 czteroosobowych drużyn reprezentujących jednostki organizacyjne Straży Granicznej z całej Polski. Organizatorzy zaplanowali 8 konkurencji, w których funkcjonariusze wykazali się wielkim zaangażowaniem i sportowym zacięciem.

Zawody otworzył zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej Marek Małkowski. Natomiast symbolicznym strzałem pierwszą konkurencję rozpoczął komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Tomasz Semeniuk.
R E K L A M A
banner
Pierwszego dnia funkcjonariusze musieli sprawdzić się w następujących konkurencjach: jazda precyzyjna rowerem i Land Roverem, jazda terenowa pojazdem ATV, bieg sztafetowy (4x400), składanie i rozkładanie broni oraz strzelanie. Nad przebiegiem zawodów i przestrzeganiem zasad regulaminu podczas wykonywanych konkurencji czuwali sędziowie.

W trakcie sportowych zmagań wiele emocji wzbudziła jazda precyzyjna Land Roverem. Sprawność i umiejętności kierowcy w tej dyscyplinie były bardzo szybko i bezbłędnie weryfikowane. Piłka znajdująca się na masce auta nie mogła spaść. Liczył się czas i technika.

Drugiego dnia zawodów odbył się bieg na orientację w terenie. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko kondycję fizyczną, ale i prawidłowo odczytać mapy, by znaleźć się w wyznaczonych miejscach kontrolnych, zdobywając tym samym punkty dla swojej drużyny.

Na zakończenie, w ostatnim dniu zawodów, uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę w teście na temat pełnienia służby granicznej.

Po podliczeniu wszystkich punktów z poszczególnych konkurencji wyłoniono zwycięzców. Tytuł „Najlepsi w SG” zdobyła drużyna z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, II miejsce wywalczył zespół z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG, a na III miejscu podium stanęła ekipa z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

Puchary oraz nagrody zwycięskim drużynom oraz pozostałym zespołom wręczał komendant WMOSG płk SG Tomasz Semeniuk i przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ FSG mjr SG Mariusz Tyl.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl