Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Krzysztof Kozłowski | 2016-06-20 19:28 | Rozmiar tekstu: A A A
Sukcesy „Hajduczka” na turnieju w Ząbkach

Złoto Anieli, brązowy medal Oskara

Olsztyn24
Turniej „Młodzi Waleczni” w Ząbkach (fot. UKS Hajduczek - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Ząbkach koło Warszawy odbył się turniej szablistów „Młodzi Waleczni”. Wzięło w nim udział 73 zawodników z 10 klubów z całej Polski. Na zawody pojechało również 7 szermierzy klubu UKS Hajduczek Olsztyn. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych: 2001-2004 oraz 2005 i młodsi.

W kategorii zawodników starszych walczyli: Krzysztof Rychta (2002 r.) oraz Kacper Staniszewski (2004 r.). Po walkach grupowych obaj zakwalifikowali się do fazy play  off turnieju. Kacper przegrał swoją pierwszą pucharówkę z Mateuszem Michoniem (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 1:15. Krzysztof wygrał z Michałem Gachem (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15:1, a następnie z Janem Ploską (Kolejarz 24 Katowice) 15:7. W walce o medal przegrał ze zwycięzcą turnieju Jakubem Broniszewskim (MUKS „Victor”) 3:15 zajmując ostatecznie 7. miejsce.

W kategorii młodszej UKS Hajduczek reprezentował Oskar Kusak. W walce o najlepszą czwórkę turnieju pokonał Pawła Wilkusa (Zagłębiowski Klub Szermierczy)  12:10. W walce o finał uległ zwycięzcy turnieju Michałowi Pradeli (Kolejarz 24 Katowice) 7:12 zajmując ostatecznie III miejsce.
R E K L A M A
banner
Trzy zawodniczki Hajduczka reprezentowały Olsztyn w kategorii starszej: Klaudia Malgrem (2003 r.), Pola Domżalska (2003 r.) i Amelia Marczuk (2002 r.). Po fazie grupowej pierwszą walkę pucharową Amelia Marczuk przegrała z Małgorzatą Nowicką (TMS Sosnowiec) 3:15. Pierwszą fazę play off zwycięsko przeszła Pola Domżalska pokonując Anitę Zarębę (UKS Riposta) 15:14. W kolejnej fazie bez  powodzenia walczyła z doświadczoną Aleksandrą Romańczyk (UKS Riposta), srebrną medalistką turnieju, zajmując ostatecznie 14. miejsce.

Klaudia Malgrem, ze względu na wysoką pozycję po fazie grupowej, nie rozgrywała walki w pierwszej fazie play off. W drugiej wygrała z Angeliką Dąbrowską (AZS AWF Warszawa) 15:6. W walce o medal spotkała się ze zwyciężczynią turnieju Emilią Rowińską (AZS AWF Warszawa) przegrywając 7:15. Klaudia ostatecznie uplasowała się na 6. miejscu.

W młodszej kategorii wiekowej wystartowała Aniela Kozłowska. Pewnie wygrała dwie grupy. W fazie pucharowej pokonała Sandrę Szymonek (TMS Sosnowiec) 12:0, a w walce o finał Aleksandrę Młynarską (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 12:2. W walce o złoty medal spotkała się z Gabrielą Wójcik (Zagłębiowski Klub Szermierczy), zwyciężając 12:1.

- Cieszę się, że w końcu w Polsce organizowane są turnieje nie tylko dla starszych zawodników, ale też i dla zawodników z kategorii dzieci. Ten turniej był świetnie  zorganizowany, dobrze obsadzony w obu kategoriach wiekowych. Cieszą medale, bo są one efektem ciężkiej pracy zawodników, codziennych wyrzeczeń i treningów. Gratuluję wszystkim zawodnikom. Dziękuję organizatorom - mówi trener UKS Hajduczek, Adam Sobczyk.

Krzysztof Kozłowski

******

2001-2004
Chłopcy
1. miejsce - Jakub Broniszewski (MUKS „Victor” Warszawa)
2. miejsce - Franciszek Nowak (AZS AWF Warszawa)
3. miejsce - Ksawery Czajkowski (Kolejarz 24 Katowice)
3. miejsce - Oskar Peliński (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
...
7. Krzysztof Rychta (UKS Hajduczek Olsztyn)
28. Kacper Staniszewski (UKS Hajduczek Olsztyn)

Dziewczęta
1. miejsce - Emilia Rowińska (AZS AWF Warszawa)
2. miejsce - Aleksandra Romańczyk (UKS Riposta)
3. miejsce - Natalia Gałecka (AZS AWF Warszawa)
3. miejsce - Zuzanna Porada (TMS Sosnowiec)
...
6. Klaudia Malgrem (UKS Hajduczek Olsztyn)
14. Pola Domżalska (UKS Hajduczek Olsztyn)
15. Dominika Trager(UKS Riposta)
19. Anita Zaręba (UKS Riposta)
25. Amelia Marczuk (UKS Hajduczek Olsztyn)

2005 i młodsi
Chłopcy

1. miejsce - Benedykt Denkiewicz (UKS Szabla Ząbki)
2. miejsce - Michał Pradela (Kolejarz 24 Katowice)
3. miejsce - Oskar Kusak (UKS Hajduczek Olsztyn)
3. miejsce - Paweł Noras (Kolejarz 24 Katowice)

Dziewczęta
1. miejsce - Aniela Kozłowska (UKS Hajduczek Olsztyn)
2. miejsce - Gabriela Wójcik (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
3. miejsce - Aleksandra Młynarska (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
3. miejsce - Maja Karlicka (Grodziski Klub Szermierczy)

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl