Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-06-26 17:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Po jubileuszu 70-lecia Tęczy Biskupiec

Olsztyn24
70-lecie Tęczy Biskupiec | Więcej zdjęć »
Rozpoczęcia lata, z taką dawką piłkarskich emocji, jeszcze w Biskupcu nie było. Mecze trampkarzy i oldboyów biskupieckiej Tęczy, seniorów i piłkarskiej reprezentacji Jerzego Engela, w końcu wspólne oglądanie i świętowanie kolejnego sukcesu naszych piłkarzy na Euro 2016 – tak w skrócie wyglądał jubileusz 70-lecia klubu. Do tego zabawy, konkursy i występy muzyczne.

Świętowanie rozpoczęło się w sobotnie (25.06) południe, kiedy na boisko wybiegli młodzi piłkarze Tęczy i ich starsi koledzy, którzy przez lata wspólnie zdobyli dla klubu setki bramek. Adam Narkiewicz, Krzysztof Korobczyc, Mirosław Wołyniec i inni byli zawodnicy, pod wodzą wielokrotnego trenera Wiesława Ziemaka, nie sprostali  trampkarzom, którzy są mistrzami ligi wojewódzkiej.

- To była świetna zabawa i sympatyczne spotkanie na boisku zawodników, którzy przez lata budowali historię Tęczy – mówił po meczu Wiesław Ziemak. - Pokazaliśmy, że mimo upływu czasu, ciągle jesteśmy w formie. Mimo przegranej, wiele możemy jeszcze nauczyć naszych młodszych kolegów.
R E K L A M A
banner
Kolejne niezapomniane wrażenia zafundowali kibicom seniorzy Teczy, którzy po widowiskowym, pełnym zwrotów akcji, meczu zremisowali z kadrą Jerzego Engela 4:4. Wynik rozstrzygnął się w ostatnich minutach meczu. Przez jego większą część seniorzy BKS Tęcza nie ustępowali piłkarskim sławom i bez obaw wbiegali z piłką przed bramkę Macieja Szczęsnego.

- Zagrać przeciwko Frankowskiemu, Mięcielowi, Majakowi czy Gorawskiemu i to przed własną publicznością, to gratka, która nie zdarza się co dzień – cieszył się kapitan Tęczy Kamil Chyczewski. - Niewiele brakowało do sukcesu. Pokazaliśmy swoje umiejętności, a moi koledzy wyszli na boisko skoncentrowani, z wielką wolą walki o zwycięstwo.

W drużynie kadry Engela zagrał gościnnie burmistrz Biskupca.

- Wróciłem na boisko, na którym przez lata występowałem, ale też trenowałem piłkarzy biskupieckiej Tęczy – przypomniał Kamil Kozłowski. – Dziś biegało się za piłką nieco wolniej, jednak świadomość występowania w takim meczu, dodawała sił w walce o piłkę i z potwornym upałem.

Kumulacją sportowych emocji było wspólne dopingowanie przed telebimem reprezentacji Polski podczas meczu ze Szwajcarią. Każda udana akcja naszych piłkarzy podrywała biało-czerwonych kibiców, a o strzelonych bramkach było słychać głośno w całym mieście.

70-lecie Biskupieckiego Klubu Sportowego Tęcza było także okazją do uhonorowania piłkarzy, działaczy i sponsorów. Pamiątkową paterę Polskiego Związku Piłki Nożnej wręczyli wiceprezesowi klubu Jackowi Czałpińskiemu nowy prezes Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Marek Łukiewski i burmistrz Biskupca.

Nagrody otrzymali także organizatorzy i uczestnicy tegorocznych rozgrywek Ludowych Zespołów Sportowych. Natomiast do mieszkańców, którzy od rana wspólnie bawili się na rozpoczęciu lata, trafiły sportowe pamiątki, piłki z podpisami gwiazd kadry Engela oraz tablet.

Zwieńczeniem imprezy były koncerty muzyczne, z gwiazdą wieczoru: zespołem Poparzeni Kawą Trzy.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl